آرمان شهر؛ نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح با هدف رونق گردشگری در مقاصد و مناطق پرجاذبه اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه تقویت گردشگری یکی از اهداف مهم پیشبرد اقتصاد مقاومتی است،افزود: تورهای مربوط به این طرح به زودی در سطح وسیع به هموطنان معرفی خواهد شد.

محمدی اظهار داشت: برای اجرای این برنامه که از اولویت های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، در حال تهیه بسته های سفر (تور) یک روزه و دو روزه به نقاط مختلف قزوین هستیم.

این مسئول همچنین گفت: در این طرح مسافران با تهیه بسته های سفر برنامه ریزی شده از خدمات واحدهای پذیرایی، تفریحی و اقامتی با تخفیفات ویژه ۲۰ تا ۴۰ بهره مند می شوند.

محمدی با بیان اینکه اجرای طرح ساب ورود گردشگران به قزوین را افزایش خواهد داد، اظهار داشت: با توجه به نزدیکی قزوین به شهرهای پرجمعیت تهران و کرج و قرارگیری در شاهراه ارتباطی کشور، اجرای این طرح بدون شک به رونق گردشگری استان کمک خواهد کرد.

استان قزوین دارای ۱۴۱۰ اثر تاریخی در فهرست آثار ملی است.

دولتخانه صفوی (کاخ چهلستون و سردرب عالی قاپو)، کاروانسرای درون شهری سعدالسلطنه، مسجد جامع عتیق، حمام موزه قجر، امامزاده حسین(ع) و چهار انبیاء، باغستان سنتی یک هزار ساله، حسینیه امینی ها و آب انبارهای سردار کوچک و بزرگ، کلیسای کانتور در قزوین، دریاچه اوان و قلعه حسن صباح در الموت، دژ شمیران در طارم سفلی و آبگرم در آوج از جمله مهم ترین جاذبه های تاریخی و گردشگری استان قزوین به شمار می روند.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار…