آرمان شهر؛ به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان با این اعتبار باید مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه کاری خود را شناسایی کرده و در راستای حل آن گام بردارند.

وی اضافه کرد: این اعتبار تخصیص یافته بر اساس تقسیم کار ملی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور و از طریق وزارتخانه‌های مربوطه به دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص‌یافته است.

بیدخام اظهار کرد: ادارات کل بهزیستی، آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد، سازمان زندان‌ها و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، بسیج مستضعفین و جهاددانشگاهی ازجمله دستگاه‌های مشمول دریافت این اعتبار هستند.

این مسئول با بیان اینکه بخش قابل‌توجهی از این اعتبارات باید در نواحی کم‌برخوردار هزینه شود، افزود: تجهیز مدارس و اماکن ورزشی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان از طریق ادارات کل آموزش‌وپرورش و ورزش و جوانان مهم‌ترین موضوعی است که باید پیگیری شود.

بیدخام یادآور شد: طرح جمع‌آوری کودکان کار و متکدیان و ساماندهی آن‌ها از مهم‌ترین طرح‌های لازم‌الاجرا در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است که در سال جاری باید پیگیری شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین یادآور شد: وجود تعداد قابل‌توجهی از متکدیان در معابر بازتاب ناخوشایندی دارد و چهره شهر را خدشه‌دار می‌کند که لازم است شهرداری با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در این زمینه موضوع را به سرانجام برسانند.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///