آرمان شهر؛ زهرا رجبی با اشاره به بسته حمایتی بیماران خاص اظهار کرد: دستورالعمل جدید ساماندهی این بسته به منظور هدفمند ‌کردن ارائه خدمات و پوشش بیشتر هزینه‌های بیماران از سال جاری به دانشگاه علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای این دستورالعمل، خدمات تعریف شده به صورت متمرکز و مشخص ارائه می‌شود، بیماران از سردرگمی نجات می‌یابند و راحت‌تر می‌توانند خدمات خود را دریافت کنند.

مسؤول امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: همچنین مسؤولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دانند با چه حجمی از بیماران مواجه هستند و براساس آن برنامه‌ریزی کرده و خدمات خود را براساس شرایط بیمار ارائه می‌دهند.

رجبی بیان کرد: بیماران با ورود به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاعات خود را درج می‌کنند و مسؤولان براساس آن، هزینه‌های درمان را به دانشگاه علوم پزشکی تخصیص می‌دهند و به بیمارستان‌ها پرداخت می‌کنند.

این مسؤول یادآور شد: بسته حمایتی از بیماران خاص از سال‌های گذشته وجود داشته ولی از سال جاری تغییراتی جهت ساماندهی آن به وجود آمده است.

ارائه رایگان خدمات اصلی به بیماران خاص

مسؤول امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطرنشان کرد: در قالب این بسته خدمات اصلی بیماران خاص به‌صورت رایگان به آن‌ها  ارائه می‌شود.

وی ابراز کرد: به عنوان نمونه هزینه‌های درمان بیماران هموفیلی و تزریق خون تالاسمی‌ها به‌صورت رایگان و داروهای ام‌اسی‌ها نیز با تخفیف ویژه ارائه می‌شود.

نزدیک به ۲ هزار بیمار خاص در قزوین وجود دارد

رجبی بیان کرد: بیماران خاص در استان قزوین نزدیک به ۲ هزار نفر هستند و براساس مشکلات و بیماری‌هایی که دارند از خدمات این بسته بهره‌مند می‌شوند.

مسؤول امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه بسته حمایتی به تقاضای بیماران و روند درمان بستگی دارد و محدود به زمان نیست، بیان کرد: ارائه این بسته به بیماران خاص در سال آینده با قوت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی به بیماران خاص در دستور کار ماست، ابراز کرد: اگر بیمار به معاونت درمان و یا داروخانه هلال‌احمر مراجعه کند اطلاعات لازم برای دریافت خدمات به آنها ارائه می‌شود.

منبع: فارس

پایان نوشتار///