آرمان شهر؛‌ محمود شالباف رئیس اتحادیه بنکداران و تره‌بار و خشکبار استان قزوین با اشاره به اینکه ۱۸ عمده‌فروش حبوبات در سطح استان مشغول به فعالیت هستند؛ اظهار کرد: در حال حاضر بازار عادی است و تغییری در میزان تقاضا را شاهد نبودیم.

وی با اعلام قیمت حبوبات به‌صورت عمده‌فروشی خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر شاهد افزایش قیمت حبوبات ازجمله لپه بودیم که هر کیلو لپه با افزایش ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومانی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه بنکداران و تره‌بار و خشکبار استان قزوین با اشاره به افزایش ۵۰۰ تومانی قیمت لوبیا قرمز عنوان کرد: قیمت لوبیاچیتی نیز با افزایش ۵۰۰ تومانی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد، لوبیاچیتی منطقه الموت هر کیلو ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان و لوبیاچیتی طارم سفلی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی تصریح می‌کند: لوبیا کشاورزی طی یک ماه اخیر ۶۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رسد، لوبیای چشم‌بلبلی نیز ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.

شالباف با اعلام اینکه قیمت گندم، جو و جوپرک نیز به ترتیب ۲۰۰۰، ۲۱۰۰ و ۲۶۰۰ تومان است، عنوان کرد: نخود آبگوشتی ۶۰۰۰ تا ۹۲۰۰ تومان و عدس خارجی با ۵۰۰ تومان افزایش ۷۶۰۰ تومان و عدس ایرانی ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد؛ قیمت هر کیلو ماش هم ۱۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بنکداران و تره‌بار و خشکبار استان قزوین در پایان یادآور شد: رانندگان از عدم صرفه اقتصادی گله دارند و مطمئناً افزایش قیمت بنزین روی قیمت کالاها تأثیر خواهد گذاشت.

منبع: ایسنا

ژایان نوشتار///