آرمان شهر؛ قدرت‌الله مهدیخانی امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: قزوین در نوروز یکی از پرترددترین استان‌های کشور است و باید تمهیدات لازم برای تسهیل تردد مسافران و همچنین آماده‌سازی تجهیزات و امکانات در مواقع لزوم فراهم شود.

وی بابیان اینکه قزوین از استان‌های پرحادثه کشور است، اضافه کرد: ۲۵ حادثه از ۳۳ نوع حادثه شناخته‌شده در سطح جهان از قبیل سیل، زلزله و سرمازدگی در استان تجربه ‌شده است و همین موضوع در کنار قرار گرفتن شهرک‌های صنعتی در اطراف استان، مسئولیت مدیریت بحران را بسیار سنگین کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین ادامه داد: امسال پنج شرکت تولیدکننده مرتبط با مواد شیمیایی در قزوین دچار آتش‌سوزی شدند که تنها نمونه آخر یک تن کشته و ۹ تن مصدوم در پی داشت.

وی اضافه کرد: این حوادث در واحدهای تولیدی در حالی اتفاق می‌افتد که اقدامات مدیریت بحران و بازدیدهای مستمر از صنایع صورت می‌گیرد اما همچنان شاهد چنین حوادثی هستیم.

مهدیخانی عنوان کرد: تردد تانکرهای حامل مواد شیمیایی نیز از دیگر مواردی است که حوادث زیادی در قزوین می‌آفریند به‌گونه‌ای که در سال جاری ۶ مورد واژگونی تانکرها را شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین یادآور شد: با وجود حجم بالای حوادث، امکانات فعلی امداد و نجات و آتش‌نشانی متناسب با نیازها نیست و امیدواریم تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

منبع: ایسنا
پایان نوشتار///