آرمان شهر؛ محمود محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روستاها یکی از ارکان مهم ایجاد امنیت غذایی در کشور هستند که باید در توسعه پایدار آنها کوشیده و این امر محقق نمی‌شود مگر با ایجاد اشتغال روستایی.

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار نیز در گرو توسعه تعاونی‌های روستایی است چرا که ضمن ایجاد سطح بالای اشتغال، به توسعه روستایی، تقویت کشاورزی و دامپروری و فعالیت‌های روستایی نقش بسزایی دارد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین، افزایش سطح درآمد و شاخصه‌های اجتماعی را یکی دیگر از عوامل توسعه روستاها عنوان و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در روستاها و افزایش سطح درآمد در روستاها از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرده و زمینه توسعه روستایی فراهم می‌شود.

محمودی از برپایی بازارچه بزرگ عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در قزوین خبر داد و گفت: در این بازارچه محصولات کشاورزی به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای به دست مردم میرسد که می‌تواند تأثیر زیادی در قیمت آن داشته باشد که هم برای مصرف کننده و هم برای تولید کننده صرفه اقتصادی دارد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین بیان کرد: تیم سازمان تعاون روستایی با نظارت مستقیم بر این بازارچه کنترل لازم را خواهد داشت.

منبع: تسنیم

پایان نوشتار///