آرمان شهر؛ نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین روز یکشنبه گفت: بیشتر این گردشگران اروپایی از جمله کشورهای هلند، فرانسه،ایتالیا، سوئیس،اسپانیا،مجارستان،اتریش،جمهوری چک و … بوده اند.

وی اظهار داشت: بیشترین بناهای مورد بازدید قرار گرفته از سوی گردشگران خارجی که امسال به استان قزوین سفر کرده اند، قلعه حسن صباح الموت و همچنین قلعه تاریخی سمیرم یا دژ شمیران طارم سفلی بوده و آثاری چون کاروانسرای درون شهری سعدالسلطنه و دولتخانه صفوی (کاخ موزه چهلستون و سردرب عالی قاپو و …) شهر قزوین از دیگر بناهای مورد توجه آنان بوده است.

این مسئول اظهار امیدواری کرد در سال جاری حضور گردشگران خارجی در قزوین و بازدید آنها از بناهای تاریخی و طبیعی از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کند.

وی با بیان اینکه هنوز جاذبه های گردشگری قزوین آنچنان که باید به گردشگران داخلی و خارجی معرفی نشده است،اظهار داشت: معرفی این جاذبه ها از سوی رسانه ها و تبلیغ آنها به زبان انگلیسی از سوی هم استانی ها در شبکه های اجتماعی می تواند هموطنان و گردشگران خارجی را برای سفر به استان و بازدید از جاذبه های آن مجاب کند.

استان قزوین کمتر از یک درصد مساحت کشور را داراست با این وجود از یک هزار و ۴۱۰ اثر تاریخی و طبیعی ثبت شده در فهرست آثار ملی برخوردار است.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///