آرمان شهر؛ اولین نشست هم‌اندیشی بانوان فعال شهرستان تاکستان با حضور جمعی از بانوان به ریاست رضا طاهری فرماندار شهرستان تاکستان برگزار شد که طی آن، هرکدام از بانوان با ارائهٔ گزارشی شامل بر عملکرد فعالیتشان در حوزهٔ زنان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

رضا طاهری فرماندار تاکستان نقش بانوان را به‌عنوان همسر و مادر در ارتقا توانمندی‌ها و اعتمادبه‌نفس فرزندان تأثیرگذار دانست و عنوان کرد: هدف از برگزاری این نشست مشارکت دادن بیشتر بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و پیشبرد آنان به‌سوی مشارکت بیشتر و منسجم‌تر و همچنین نیازسنجی بانوان شهرستان و رفع مشکلات آنان در زمینه‌های مختلف است.

وی افزود: بهره‌مندی از ظرفیت بانوان مختلف در عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و همچنین به اشتراک‌گذاری این ایده‌ها و تجارب در راستای افزایش کیفیت فعالیت‌ها در حوزه زنان و خانواده تاکستان برای ما مصداق گام برداشتن در راستای توسعه حفظ سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

فرماندار تاکستان همچنین با تشریح نقش زنان درصدر جامعه اسلام پرداخت و عنوان کرد: از صدر اسلام تاکنون اسامی زنان کثیری در تاریخ ثبت‌شده است که دوشادوش مردان در ترویج و نهادینه کردن سجایای اسلامی و ارزش‌های انسانی چه در نهاد خانواده و چه در حکومت دینی نقش چشمگیری را ایفا کردند.

طاهری تشریح کرد: این سلسله نشست‌ها باید منجر به توسعه توانمندسازی بانوان شود و زمانی که به توانمندسازی بانوان اشاره می‌شود نه به معنای اشتغال یا درآمد محدود می‌شود بلکه تبیین جایگاه والای دختران، مادران و زنان از سوی سایر مسئولین و نخبگان جامعه باید منجر به تغییرات و تحولات مثبت شود.

وی به نقش اثرگذار زنان پرداخت و افزود: با ورود بانوان به صحنه‌های مختلف جامعه و تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد، می‌توان تشکل‌ها و اجرای برنامه‌های اجتماع‌محور جامعه را به‌سوی پیشرفت سوق داد.

فرماندار شهرستان تاکستان در خصوص اهمیت برگزاری این جلسات اشاره کرد و گفت: در جلسات بعدی بانوان بنا داریم که علاوه بر حضور بانوان دستگاه‌های اجرایی با مشارکت حداکثری سایر بانوان شهرستان بتوانیم بخشی از فعالیت‌ها، مسائل و مشکلات، انتظارات و موضوعاتی که در حوزه بانوان وجود دارد را با برنامه‌ریزی، همکاری و هماهنگی‌های بین بخشی حل کرد.

منبع: ایسنا
پایان نوشتار///