آرمان شهر؛ علیرضا رفیعی پور روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی دامپزشكی در سالن اجتماعات جهاد كشاورزی قزوین افزود: طبق پیش بینی های انجام شده، اگر بحران آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال 97 ادامه می یافت، 45 میلیون قطعه مرغ تخم گذار در كشور تلف می شد كه این رقم خوشبختانه به 800 هزار قطعه كاهش یافت. 
وی اضافه كرد: علت موفقیت در مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان همدلی و هم افزایی همه دستگاه ها بود كه سبب شد كمبودهای نیروی انسانی و ماشین آلات جبران شود. 
رفیعی پور اظهار داشت: در شرایط سخت تحریم و اقداماتی كه دشمنان نظام علیه كشور اعمال كردند، نقش تشكلات و تعاونی های دامداری برای مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت طیور بی بدیل بود كه باید از زحمات آنها به صورت ویژه قدردانی كرد. 
این مسئول با بیان اینكه بسیاری از مرغداری ها در حواشی روستاها قرار دارند، تاكید كرد: بر این اساس، تولیدكنندگان اصلی طیور و تخم مرغ در كشور روستاییان و عشایر هستند و باید همواره برای رفع مشكلات معیشتی و اقتصادی آنها بیشتر تلاش كرد. 
رفیعی پور به مقابله همه جانبه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در كشور اشاره كرد و گفت: نیمه دوم سال 97 را باید سالی با آرامش و سلامت در حوزه دام و طیور شناخت كه نتیجه زحمات دامپزشكان كشور است. 
رییس سازمان دامپزشكی كشور خاطرنشان كرد: امروزه صنعت طیور به مرحله ای رسیده كه می توانیم با یك كاربر به صورت كاملا ماشینی كل دامداری را مدیریت كنیم اما همواره برای تامین امنیت زیستی باید مدیریت همه جانبه ای اعمال كرد. 

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///