آرمان شهر؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین استان قزوین در این مراسم گفت: جشنواره رضوی نمونه ای موفق از جریان سازی اجتماعی است که به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، معرفی الگوهای برتر و مناسب به کودکان، نوجوانان، جوانان و همه اقشار جامعه کمک می کند.
رویا اسماعیلی با بیان اینکه ۲۷ هزار ۲۲۶ نفر در این جشنواره شرکت کردند،گفت: این آمار نسبت به سال گذشته ۲ برابر افزایص داشته است.
وی گفت: منابع سوال های جشنواره شامل ۱۲ کتاب در سه رده سنی بود که مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفت.
اسماعیلی ادامه داد: این جشنواره حرکتی است که با اقدام عمومی، مشارکت جمعی و عزم و ارده ملی از پایتخت شروع شده و به نقطه نقطه ایران رفته و این باعث افتخار است که توانستیم این حرکت موج آفرین را ایجاد کنیم.

این مسئول گفت: با برگزاری جشنواره  کتابخوانی رضوی نهاد کتابخانه ها گام بزرگی در ترویج کتابخوانی برداشت و شاید با این اقدام توانستیم بخشی از دغدغه های رهبری را در حوزه کتاب رفع کنیم.
وی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی به همت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار  شد،افزود: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی امسال برای نهمین بار در کشور اتفاق افتاده و از چهار دوره گذشته برگزاری این جشنوراه به ادارات کل کتابخانه های عمومی سپرده شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی قزوین ادامه داد:  امسال جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۰۳ نفر برگزیده استانی و ۳ نفر برگزیده کشوری از استان قزوین داشت که باید به این موضوع افتخار کنیم.
اسماعیلی یاد آور شد : در مجموع در کشور یک  میلیون و ۴۶۴ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که این میزان نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی داشته است.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و سیده مهدیه قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین نیز از مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///