آرمان شهر؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این سامانه توسط واحد مشاوره دادگستری استان با همکاری سازمان بهزیستی تهیه شده است و اکنون بعد از گذشت یکسال به عنوان سامانه جامع ثبت اطلاعات طلاق از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق تایید شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حیدری افزود: این سامانه با فراهم کردن امکان نظارت و کنترل بیشتر بر فرایند ارجاع از پذیرش متقاضیان تا مرحله ارزیابی، غربالگری، ارائه خدمات مشاوره روانشناسی، حقوقی و مددکاری توانسته دستاوردهای خوبی را برای جامعه داشته باشد.
وی با بیان اینکه این سامانه تحت وب از طریق اینترنت قابلیت دسترسی دارد، افزود: متقاضیان درخواست دعاوی خانواده قبل از تشکیل پرونده در محاکم می توانند با مراجعه به آدرس www.zaman.behzisti.net اطلاعات اولیه خود را وارد کرده و ضمن دریافت کد رهگیری از زمان اولین جلسه مشاوره، ارزیابی، تاریخ و آدرس محل مراجعه مطلع شوند.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طلاق یکی از مهمترین آسیب های جامعه نوین ایران است، افزود: این پدیده روز به روز در جامعه در حال افزایش است و چنانچه مقابله ای با آن صورت نگیرد در آینده خسارات جبران ناپذیری را به جامعه وارد خواهد کرد.
وی گفت: طلاق به عنوان یکی از آسیب های اولویتی مدنظر مقام معظم رهبری بوده که مقابله با آن نیازمند انجام اقدامات ویژه علاوه بر وظایف سازمانی و عمومی هر دستگاه و نهاد است.
‌این مسئول با بیان اینکه براساس قانون حمایت خانواده تمامی طلاق های توافقی و سایر دعاوی خانواده می توانند پیش از صدور رای به مرکز مشاوره ارجاع داده شوند، افزود: با توجه به تعداد بالای دعاوی خانواده مشکلات عدیده ای از جمله تشکیل صفوف برای دریافت نوبت، سردرگمی مراجعان، طولانی شدن نوبت های جلسات مشاوره، معطل شدن بیش از حد مراجعان و…به وجود می آمد که با راه اندازی سامانه تصمیم بسیاری از آنها رفع شده است.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///