آرمان شهر؛ رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی رییس هیات ورزش‌های همگانی استان قزوین گفت: این ورزش با همه اقشار مردم ارتباط دارد و باید به همه شهروندان از یک کودک چهار ساله تا یک فرد کهنسال خدمات ارایه کند.

احمد گواری افزود: با توجه به گستردگی جامعه هدف نیاز است که از همه ظرفیت‌های دستگاه‌ها از آموزش و پرورش، اداره کار، نیروی انتظامی و … برای توسعه ورزش‌های همگانی استفاده شود که در صورت تحقق این موضوع، شاهد افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌ها خواهیم بود.

این مسئول اضافه کرد:هیات‌های ورزشی همانند هیات‌های مذهبی هستند و نباید مدیریت آنها قایم به یک فرد باشد بلکه باید با استفاده از ظرفیت تمامی اعضا برای پیشبرد اهداف آنها برنامه ریزی شود.

وی گفت: خوشبختانه امروزه ورزش در سراسر کشور به عنوان یک فعالیت و حرکت مثبت که نقش موثری در ایجاد سلامتی و نشاط جامعه دارد نگریسته می‌شود و همین نگاه مثبت در توسعه و رشد این ورزش مفید خواهد بود.

گواری اضافه کرد: اگرچه این نگاه و باور در میان اقشار مختلف مردم شکل گرفته است ولی موانعی نیز در این مسیر وجود دارد که باید مسئولان فدراسیون ورزش‌های همگانی و روسای هیات‌های استانی برای شناسایی و رفع آنها تلاش کنند.

وی افزود:متاسفانه امروزه جمیعتی که به بیماری‌های غیرواگیردار و کم تحرکی دچار هستند کم نیستند و باید با برگزاری برنامه‌های متنوع و جشنواره‌ها برای مقابله با این آسیب‌ها تلاش کرد.
در پایان این مجمع محمد شفیعی با کسب ۱۷ رای به مدت چهار سال به عنوان رییس جدید این هیات انتخاب شد.

 

 

منبع: ایرنا

 

پایان نوشتار///