آرمان شهر؛ زهرا احمدی پور روز سه شنبه در افتتاحیه دوره‌های تخصصی راهبردی و مسأله محور استان قزوین که از طریق وبینار در مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری استان قزوین برگزار شد، افزود: بحران‌ها، مسائل و مشکلات داخلی و بین المللی نشان می‌دهد که جامعه ایران در تقاطع بحران‌ها قرار دارد.

وی اضافه کرد: مسائل و بحران‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در جامعه موجب می‌شود تا مدیران جامعه توانایی رصد و پیش بینی وقایع و اتفاقات را داشته باشند و با آمادگی کامل برای مقابله با بحران‌ها وارد عمل شوند.

احمدی پور به وجود اراده و تصمیم جمعی در جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به روند چرخه بحران و افزایش حوادث و اتفاقات همه مدیران جامعه باید برای گذراندن دوره های آموزشی لازم و کسب آمادگی بیشتر برای مواقع بحرانی اهتمام داشته باشند.

این مسئول به رویکرد مشخص و کاربردی برای مقابله با حوادث اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش‌هایی اجتماعی و فرهنگی با رویکرد شناسایی و کشف نقاط بحرانی می‌تواند مدیران را برای مقابله با بحران‌ها آماده سازد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی خاطرنشان کرد: وبینار دوره‌های تخصصی راهبردی و مسأله محور، هزینه آموزش به مدیران را کاهش می دهد و لازم است که استان‌ها بر اساس تقویم ابلاغی، برگزاری دوره‌های آموزشی را پیگیری کنند.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///