آرمان شهر؛ اکرم نجفی اظهار کرد: از هفته دولت امسال تاکنون ۱۰۴ روستای استان قزوین از خانه‌های ورزش روستایی بهره‌مند شده‌اند که امروز هم تجهیز ۲۰ خانه ورزش روستایی استان صورت گرفته است.

وی افزود: وسایل اختصاص داده شده به خانه‌های ورزش روستایی شامل میز شطرنج، پینگ‌پنگ، دارت و تعدادی توپ و تور است.

نجفی اضافه کرد: سالن ورزشی روستای فارسیان حدود ۱۰ سالی بود که توسط بنیاد مسکن نیمه کاره ساخته شده بود و تکمیل نبود و به فضای مخروبه‌ای تبدیل شده بود که با اعتبار دهیاری این روستا تکمیل شد و به عنوان بزرگترین خانه ورزش روستایی کشور امروز افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: خانه‌های ورزش روستایی علاوه بر کمک به حفظ سلامت و افزایش نشاط اجتماعی، موجب شناسایی استعدادهای ورزش در روستاها می‌شود.

این مسئول بیان کرد: به معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد داده‌ایم در مراکز دهستان‌ها مجموعه‌هایی احداث کنند تا استعدادهایی که از خانه‌های ورزش روستایی شناسایی می‌شود در این مراکز پرورش یابند.

وی اضافه کرد: هدف‌گذاری این است که در سال آینده ۱۰۰ خانه ورزش روستایی در استان قزوین راه‌اندازی شود که اعتبار آن را در اختیار دهیاران قرار خواهیم داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستای خونان بخش مرکزی شهرستان بوئین‌زهرا تنها روستای کشور است که تیم چوگان دارد و در لیگ شرکت می‌کند برنامه‌ریزی برای حمایت از این ورزش با معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و امیدواریم حمایت خوبی از این ورزش در روستای خونان صورت گیرد.

منبع: ایلنا

پایان نوشتار///