آرمان شهر؛ مرتضی موسی خانی با اشاره به پایان مسابقات ربوکاپ آسیا – اقیانوسیه اعلام کرد: در آخرین روز از این مسابقات لیگ ربات‌های صنعتی تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، کرمان و تیم ربوالکتوس از سنگاپور به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ عنوان کرد: همچنین تیم‌ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در لیگ ربات های انسان نما سایز بزرگ و کودک، ربات های فوتبالیست متوسط، ربات های پرنده، ربات های امدادگر واقعی در جابجایی اجسام و اکتشاف مقام اول را از آن خود کرد.

این مسئول اظهار کرد: در لیگ ربات‌های خانگی تیم مالزی مقام برتر را کسب کرد و در لیگ ربات‌های فوتبالیست سایز کوچک نیز تیم دانشگاه تهران به مقام برتر رسید.

موسی خانی افزود: در بخش دانش آموزی این رقابت‌ها در لیگ ربات‌های فوتبالیست تیم کاوش، صدرا ربات و علامه طباطبایی به ترتیب جایگاه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از رقابت ها ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت کننده از ۱۵ کشور جهان به همراه ایران حضور داشتند و تیم های برتر این رقابت ها به مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۹ استرالیا راه یافتند.

موسی خانی اضافه کرد: این مسابقات در جزیره کیش برگزار شد و سومین دوره مسابقات ربوکاپ آسیا – اقیانوسیه سال آینده در چین برگزار خواهد شد.

منبع: شاخص نیوز

پایان نوشتار///