آرمان شهر؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در موکب حضرت سیدالشهدا (ع) مردم استان قزوین در نجف اشرف اظهار کرد: بعد از شهادت اباعبدالله الحسین (ع)، بازماندگان کربلا را به سمت نجف و کوفه هدایت کردند.

وی تصریح کرد: «ابن‌زیاد» به حضرت زینب (س) گفت دیدی خدا با برادر تو چه کرد؟ «ابن‌زیاد» خیال می‌کرد این را می‌گوید و حضرت زینب (س) نیز احساس ندامت و شکست می‌کند اما ایشان در پاسخ فرمودند ما جز زیبایی ندیدیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: پس از کوفه حرکت امام سجاد (ع)، حضرت زینب (س) و خاندان اباعبدالله‌الحسین(ع) تا دمشق ادامه پیدا کرد و یزید این عزیزان را به مجلس جشنی که فراهم کرده بود برد، تا بگوید ما فتح الفتوح کردیم و حسین را کشتیم زیرا این‌ها علیه خلیفه مسلمین خروج کردند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: حضرت زینب (س) در مجلس یزید فرمودند تو می‌گویی ما اسیر هستیم در حالی که اجداد تو توسط جد من آزاد شده‌اند. اگر قرار است آزاده و اسیر را تعریف کنیم، شما اسیر و اسیرزاده هستید.

وی افزود: حضرت زینب (س) در ادامه فرمودند ای یزید من کوچکی و حقارت تو را به تو نشان می‌دهم و بخدا قسم تو نمی‌توانی یاد ما را محو کنی و امروز تفسیر کلام حضرت زینب (س) را در عظمت و شکوه راهپیمایی اربعین مشاهده می‌کنیم.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه اربعین تکلیف آینده جهان را روشن خواهد کرد، گفت: رژیم صهیونیستی با این اربعین‌ها قطعاً شکسته خواهد شد و هر چقدر شکوه و عظمت اربعین افزایش پیدا کند، بساط استکباری و آمریکایی در کشورهای اسلامی زودتر برچیده خواهد شد.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: عظمت اربعین دیگر اجازه نخواهد داد که اسرائیل آرام بگیرد و به زودی شاهد خواهیم بود که بساط اشراری مانند داعش که به تحریک آمریکا و متحدانش به جان کشورهای اسلامی افتاده‌اند، برچیده می‌شود.
منبع: ایسنا قزوین

 

 

 

پایان نوشتار///