آرمان شهر؛ مریم بهروزی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی تا پایان هفته به‌دلیل گذر متناوب امواج ناپایدار ناشی از یک سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر و شب ناپایداری‌هایی به‌صورت افزایش ابر و در پاره‌ای مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای روز جمعه پیش‌بینی می‌شود منطقه تحت تأثیر سامانهٔ بارشی قرار داشته باشد که پیامد آن در بعضی ساعات بارش باران خواهد بود که البته با توجه به فصل بهار و تشکیل ابرهای همرفتی بارش‌ها ماهیت رگباری خواهد داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت رگباری بارش‌ها گاهی با رعدوبرق و وزش بادهای لحظه‌ای شدید و احتمال تگرگ به‌ویژه برای روز جمعه پیش‌بینی می‌شود لذا احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی لغزندگی جاده‌ها اختلال در تردد جاده‌ای و به‌دلیل وزش باد احتمال خسارت به تأسیسات نیز وجود دارد.

بهروزی ادامه داد: اگر تغییراتی در نقش‌های پیش‌یابی به‌وجود آید پیش‌بینی به‌روزرسانی و اعلام خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین در پایان با اعلام اینکه نوسانات دمایی قزوین بین نُه تا ۲۷ درجه سلسیوس بوده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آوج با هفت درجه سلسیوس بالای صفر سردترین شهر و رازمیان با ۳۱ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان بوده است.

منبع: ایسنا
پایان نوشتار///