آرمان شهر؛ دوره آموزشی اصول و مبانی مدیریت و برنامه ریزی در تعاونی ها صبح دوشنبه با حضور مدیران عامل و اعضاء شرکت های تعاونی زنان روستایی در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار شد.

سیمیاری در این دوره آموزشی یکی از راهکارهای مناسب در جهت بکارگیری مشارکت زنان را ایجاد شرکت های تعاونی روستایی زنان دانست و گفت: تعاونی زنان روستایی می توانند با تلاش‌های اقتصادی خرد درآمد کسب کنند تا به بهبود شرایط زندگی خود و در دید کلان بهبود وضعیت اقتصادی جامعه کمک کنند.

معاون اداری و مالی سازمان تعاون روستایی استان قزوین تصریح کرد: فعالیت در قالب تعاونی ها یکی از موثرترین راهکارها برای رشد شخصیتی و ارتقای توانمندیهای زنان روستایی است به طوری که موجب شکوفایی استعدادهای بالقوه جامعه زنان، بالا رفتن سطح آگاهی، دانش و مهارت زنان می شود.

این مسئول اظهار کرد: شناسایی زنان توانمند روستا و بررسی میزان توانایی آنها جهت فعالیت در کارهای تولیدی پراهمیت بوده و موجب تقویت پایه‌های اقتصادی روستاها می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعهد و تخصص لازم و ملزوم یکدیگر هستند، افزود: شرکت های تعاونی روستایی باید بتوانند با استفاده از حداقل امکانات و منابع محدود، حداکثر بهره وری را داشته باشند.

سیمیاری همچنین با بیان اینکه برنامه ریزی مانند پلی زمان حال را به آینده مرتبط می سازد، گفت: برنامه‌ریزی به تقویت روحیه کار گروهی و افزایش کارآیی شرکت های تعاونی زنان روستایی کمک می‌کند.

این مسئول اهداف برنامه ریزی را؛ افزایش احتمال رسیدن به هدف از طریق تنظیم فعالیت ها، افزایش منفعت اقتصادی از طریق مقرون به صرفه ساختن عملیات و مهیا ساختن ابزاری برای کنترل عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: بهره وری نوعی نگرش خلاق در جهت بهبود و پویایی وضع موجود از طریق بالا بردن کمیت و کیفیت، اثربخشی و سودآوری متناوب در کار است.

منبع: مهر

پایان نوشتار///