آرمان شهر؛ جزییات جلسه هماهنگی مربیان لیگ برتری و سرمربی تیم ملی وشرایط ویژه لیگ برتر نشان می‌دهد که به احتمال زیاد وینفرد شفر دشمن جدید کارلوس کی روش در آینده خواهد بود.

کی‌روش پس از قرعه کشی جام جهانی فوتبال اعلام کرد که برای حضور در گروه مرگ به اختیارات بیشتری نسبت به بازیکنان تیم ملی نیاز دارد. او درخواست کرد که بازیکنان تیم ملی شامل بازیکنانی که در فهرست ۳۵ نفری تیم ملی هستند و در ایران بازیکنان می‌کنند برای روزهای ریکاوری در اختیارش باشند.

در اصل سرمربی تیم ملی می خواهد با استفاده از این شیوه هم به شرایط فیزیکی بازیکنان مسلط باشد هم جلوی مصدومیت‌شان را بگیرد و هم در آستانه جام‌جهانی به امادگی بیشترشان کمک کند. اما این پیشنهاد به این معنی است که بازیکنان ملی‌پوش بلافاصله پس از بازی در ۲۴ تا۴۸ ساعت در اختیار سرمربی شان نیستند. مثلا استقلال در اهواز بازی دارد و فردای بازی در تهران ریکاوری می‌کند اما ملی‌پوشانس در اختیار دستیاران کی روش برای ریکاوری هستند.

این درخواست به صورت اطلاعیه ای از سوی فدراسیون در اختیار باشگاه ها قرار گرفته است و حالا قرار است سرمربیان با کی‌روش جلسه هم‌فکری داشته باشند.جلسه ای که مشخص نیست به درخواست کی‌روش یا به صلاحدید فدراسیون بدون برانکوبرگزار می شودتا دوسرمربی مشکلاتشان را شخصی با هم حل کنند.

با این همه به نظرمی رسد بلیط VIP برای برانکوو شرایط ویژه استقلال اتفاقات را جوری دور هم بچیند که شفر به دشمن جدید کی روش تبدیل شود. تیم استقلال این روزها خوب بازی می کند و البته کی روش هم در آخرین اردوی تیم ملی به تعداد بیشتری بازیکن استقلالی میدان داده است. حالا اگر قرار باشد برانکو جداگانه کی روش را ببیند و شفر در جلسه عمومی حاضر شود بعید است که رضایت دهد تعداد بازیکنانی مساوی با پرسپولیس در تیم ملی داشته باشد بازیکنانش را به تیم ملی بدهد و حتی در ریکاوری هم بازیکنانش را نداشته باشد.

وینفرد شفر به خاطر شرایط سخت تیمش که باید در سه جام بجنگد ومهمتر از آن به خاطروضعیت سختی مسیرش در دو جام ،لیگ برتر ولیگ قهرمانان آسیا تحت فشار بسیار زیادی قرار دارد. همین فشار و حاشیه های کناری می تواند جلسه تعامل با سرمربی تیم ملی و پس از آن را به صحنه جنگ کی روش ، شفر تبدیل کند همین طور که پیش از این سرمربیان زیادی در دو تیم سرخابی آن را تجربه کرده اند.

منبع: عصر ایران

پایان نوشتار///