آرمان شهر؛ منوچهر حبیبی شامگاه دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین دارای جایگاه خوب صنعتی است و در صادرات نیز با شاخصی مثبت ۵۹ درصد رشد داشته‌ایم و با دارابودن بخش خصوصی باهوش و توانمند می‌توان شاخص‌های ملی را تغییر داد چرا که صنعت تغییر دهنده شاخص اقتصادی بوده و در بازار و معیشت نیز اثرگذار است.

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: نبض اقتصاد استان قزوین در اختیار حوزه کشاورزی و صنعت بوده و در تولید و اشتغال نقشی اثرگذار دارند و باید عنوان کرد که سازمان صنعت از کلیدی ترین دستگاه‌های اجرایی است.

وی بیان کرد: بخش خصوصی در استان قزوین بسیار توانمند بوده و بهره گیری بالا صنعت استان از تکنولوژی نیز نشان از دانش و تجربه بالا در این حوزه دارد.

حبیبی تاکید کرد: امسال با وجود تحریم‌ها و جنگ روانی و اقتصادی که دشمن بپا کرده و قصد ضربه زدن به نظام را داشته است، اما با لطف خداوند و هوشیاری ملت ایران توانستیم بار دیگر توطئه‌های دشمن‌را خنثی کرده و پای ارمان‌های انقلاب بایستیم.

مهدی بخشنده، رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین نیز اظهار داشت: امروز با تکیه بر توان داخلی و همت بخش خصوصی می‌توان بر تمام مشکلات غلبه کرد و تنگناها را پشت سر گذاشت چرا که از سوی دیگر کشورها که روزی حمایت‌کننده ما بودند نیز مورد سواستفاده قرار می‌گیریم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی تمام بخش دولتی و خصوصی دارای نقشی اساسی هستند تا در راستای کاهش فشارهای ناعادلانه ناشی از اقتصاد کشور گام بردارند.

بخشنده بیان کرد: اتحاد و همدلی ملت ایران منجر به استفاده از فرصت تحریم‌ها به منظور تقویت توانمندی‌ها شده است و در شرایط تشدید تحریم‌ها با مشارکت بخش خصوصی و دولت صادرات استان از ۳۷۸ میلیون دلار به ۸۱۱ میلیون دلار افزایش یافته است.

وی گفت: دانش و توانمندی ایرانی‌ها بالا بوده و باید با تلاش و مشارکت در راستای شکوفایی این توانمندی‌ها گام برداریم و موفقیت‌های رخ داده در پارس جنوبی موجب افتخار است.

در این مراسم علی پرزحمت رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تچارت مورد تکریم قرار گرفته و سعید نبیل به عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معرفی شد.

منبع: تسنیم
پایان نوشتار///