آرمان شهر؛ سیده حمیده زرآبادی روز یکشنبه در پاسخ به این پرسش که به ‌نظر می‌رسد، در میان نمایندگان استان اختلاف‌نظر  وجود دارد و شاهد آن هستیم که در برخی موارد در بین نمایندگان رقابت شکل گرفته، اظهار کرد: قطعاً در هر مجموعه اختلاف‌نظر و سلیقه وجود دارد که در برخی اوقات این چندصدایی منجر به شکوفایی و پویایی آن مجموعه خواهد شد.

وی افزود: اما در مجمع نمایندگان استان قزوین  گرچه در برخی موارد دیدگاه‌ها و نظرات متفاوت است اما جایی که صحبت از پیگیری مطالبات مردم در میان باشد، هر چهار نماینده استان با تمام توان و هماهنگ با هم اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۲۰ جلسه در حوزه‌های مختلف صنعت، اصناف، کارگری، رسانه وغیره و همچنین جلساتی با وزرا در خصوص پیگیری مشکلات و کمبود‌های استان برگزار شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که برگزاری این جلسات چه دستاوردی برای مردم داشته، توضیح داد: یکی از وظایف مهم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی علاوه بر بحث قانون‌گذاری، نظارت است. حال با حضور و پیگیری نمایندگان استان شاهد تسریع در روند پیگیری‌ها و به‌نتیجه‌رسیدن آن‌ها هستیم.

زرآبادی در ادامه تصریح کرد: اگرچه باید گفت با توجه به خاستگاه اصلی نمایندگان مجلس و به تبع مجمع نمایندگان که مردم هستند، خلاء بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادهای تخصصی و کارشناسی بدنه جامعه چه در بعد قانون‌گذاری و چه در بعد نظارتی احساس می‌شود؛ کمبودی که می‌توان آن را در فضای مدیریتی استان با عدم به‌کارگیری نیرو‌ی انسانی متخصص استان مشاهده کرد.

وی افزود: از این رو، لزوم تشکیل شورای مشورتی مجمع نمایندگان استان قزوین با حضور افراد و چهره‌های صاحب‌ایده و متخصص در حوزه‌های مختلف در کنار مجمع به عنوان بازوی مشورتی و مکمل آن احساس می‌شود.

شورای مشورتی باید در چارچوبی مشخص و با کارگروه‌های معین باشد

این نماینده مجلس ادامه داد: شورایی که می‌تواند در ادوار مختلف در کنار مجمع قرار گیرد و موجب شود که نمایندگان مردم اشراف کامل‌تری در حوزه‌های مختلف نسبت به پتانسیل‌ها، کمبودها و چالش‌های موجود در استان داشته باشند.

سخنگوی فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: قطعاً این شورای مشورتی باید در چارچوبی مشخص و با کارگروه‌های معین در کنار مجمع نمایندگان حضور داشته باشد و بنده نیز از نمایندگان استان درخواست کرده‌ام با معرفی افراد صاحب ایده و پیشنهاد در حوزه‌های مختلف به شکل‌گیری هر چه‌سریع‌تر این شورای مشورتی یاری رسانند.

زرآبادی در پایان تصریح کرد: بدون تردید اگر ما به دنبال حل مشکلات و شکوفایی ظرفیت‌های موجود در استان و همین‌طور حرکت صحیح در بحث ‌قانون‌گذاری هستیم، باید به نظرات  مردم توجه کنیم و در این میان جامعه علمی و دانشگاهی، فعالان فرهنگی و اجتماعی ، نخبگان جامعه و افراد دارای تجربه قطعاً بهترین مرجع هستند.

منبع: ایلنا

پایان نوشتار///