آرمان شهر؛ حکمت الله داودی شنبه شب در نشست علنی پارلمان محلی قزوین افزود: این طرح پیاده راه در خیابان عبید زاکانی نیز از مقابل مسجد آقا کبیر تا انتهای خیابان به سمت بازار اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: با این کار، بخشی از نگرانی‌های اهالی خیابان سعدی هم که نسبت به یک طرفه شدن خیابان سعدی و نظام وفا به سمت بازار معترض هستند برطرف می‌شود و دیگر بار ترافیکی از خیابان امام به آن نقطه وارد نمی‌شود.
داودی ادامه داد: باید تمامی جوانب طرح‌های ترافیکی در فرمانداری و شورای تأمین هم بررسی شوند تا هیچ گروهی از اجرای آنها متضرر نشوند.
وی گفت: در حال حاضر خیابان مولوی دچار بی نظمی ترافیکی است و با انضباط بخشی به آن مشکلات ناشی از پارک دوبل و سد معبر نیز برطرف خواهد شد.
داودی با بیان اینکه در تمام دنیا در خیابان یک طرفه در سمت چپ، توقف ممنوع است، گفت: در خیابان مولوی نیز به جز در سه نقطه سمت چپ که به منظور تخلیه بار پیش بینی شده، در سمت راست هم کارت پارک ارائه می‌شود تا مکان توقف میان همه مالکان خودروها توزیع شود.
وی با اشاره به موضوع یک طرفه شدن خیابان سعدی و نظام وفا به سمت بازار، افزود: در این صورت، مسیر خیابان رسالت باز شده و از این طریق مسیر دسترسی به خوبی فراهم خواهد شد.
عضو دیگر شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این نشست با اظهار مخالفت با یک طرفه شدن مسیر نظام وفا به سمت بازار گفت: این موضوع با مخالفت اهالی و کسبه این منطقه مواجه شده و آنها خواستار جلوگیری از اجرای این تصمیم هستند.
احد چگینی افزود: پیاده راه شدن مسیرهایی مانند سبزه میدان و خیام بسیار متفاوت‌تر از خیابان نظام وفا است چون بر خلاف صنوف فعال در خیام، صنف‌های این خیابان عمدتاً در بخش الکترونیک و بنکداری فعالیت دارند و اجرای مسیر یک طرفه در این خیابان برای کسبه مشکلات بزرگی را ایجاد خواهد کرد.
دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز گفت: این موضوع جزو دغدغه‌های مهم اهالی این منطقه شده و اگر به درستی تدبیر نشود اعتراضات مردمی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.
محسن حق شناس افزود: اگر قرار است هزینه پیاده راه شدن سبزه میدان را با ایجاد ترافیک، مسیرهای دیگر شهر پرداخت کنند این اقدامات نارضایتی مردم را از اجرای چنین طرح‌هایی بیشتر خواهد ساخت.
این عضو شورا افزود: قرار نیست قطب تجاری شهر با اینگونه اقدامات ترافیکی مختل شود بنابراین باید اقدام مناسبی در این خصوص انجام شود.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این خصوص گفت: فارغ از مزیت‌ها و تهدیدهای اجرای طرح‌های ترافیکی باید فرهنگ پیاده روی و یا دوچرخه سواری در جامعه ترویج شود.
سعید دقیقی با بیان اینکه در اجرای هر طرحی نمی‌توان رضایت همه سلایق را به دست آورد، افزود: در همین طرح پیاده راه سبزه میدان در کنار اعتراضات گروهی از مردم، شاهد استقبال گروه دیگری از مردم نیز بودیم.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///