آرمان شهر؛ سیده حمیده زرآبادی روز چهارشنبه در اختتامیه نهمین جشنواره رضوی  توجه به کتاب و کتاب خوانی از راه های مهم توسعه فرهنگی در جوامع بشری دانست  و افزود: کتاب چراغ هدایت کودکان و نوجوانان است.

وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی در جامعه ارتباط مستقیم با رشد شاخص های فرهنگی جامعه دارد، رشد شاخص های فرهنگی می‌تواند در ارتقای کمی و کیفی محورهای توسعه ای بخش های مختلف کشور مؤثر باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همت و تلاش مدیران و مسئولان نهادهای متولی را می‌طلبد و این افراد موظفند در این راستا اقداماتی جدی داشته باشند.

وی یاد آور شد: کتاب از گذشته های دور بهترین وسیله برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بود و امروزه بحث علاقه مندی این قشر از جامعه متفاوت شده و باید با دنیای کودکان بیش از پیش آشنا شویم.

زرآبادی افزود: جشنواره رضوی در فرهنگ سازی و ترویج کتابخوانی نقش مهمی دارد و حضور حداکثری در این جشنواره نشانگر این واقعیت است.

وی اضافه کرد: فرهنگ کتاب خوانی باید به طور خودجوش و فراگیر در جامعه نهادینه شود و در این راستا همه باید برای فرهنگ سازی جهت کتاب خوانی در سطح جامعه تلاش کنیم.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///