آرمان شهر؛ به نقل از روابط عمومی استانداری، اسحاق جهانگیری در ملاقات استاندار و مجمع نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با وی که در تهران انجام شد، یکی از تنگناهای پیش روی توسعه استان را کمبود آب خواند و گفت: این مشکل باید با استفاده از راهکارها و تدابیر مختلف حل شود. 

وی همچنین با اشاره به مسائل و مشکلات استان قزوین در بخش حمل و نقل، اظهار داشت: اجرای طرح های مربوط به راه و راه آهن در قزوین از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید این طرح ها جزو اولویت های استان قرار گیرد. 

جهانگیری، قزوین را از استان های پر اهمیت کشور در بخش کشاورزی دانست و با تاکید بر ضرورت حل مشکلات کشاورزان در این استان، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه و حساسیت ویژه ای نسبت به کشاورزان دارد و اهتمام ویژه دولت این است که کشاورزان دچار آسیب و خسارت نشوند. 

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به زنان و جوانان، گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و باور دولت این است که باید از ظرفیت های زنان در مدیریت کشور استفاده شود. 

استاندار قزوین نیز در این ملاقات با ارائه گزارشی از وضعیت استان در بخش های مختلف در سخنانی گفت: در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، واحدهای تولیدی در استان را شناسایی و دسته بندی کرده ایم. 

فریدون همتی افزود: تاکنون به ۷۹۳ واحد تولیدی تسهیلاتی به ارزش هشت هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال پرداخت شده که منجر به اشتغالزایی جدید برای ۱۳هزار و ۳۰۰نفر گشته است. 

وی یادآور شد: هدفگذاری استان قزوین تا پایان سال جاری، اشتغالزایی برای ۲۰ هزار نفر است. 

وی افزود: استان قزوین در هشت ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشته است و انتظار داریم میزان صادرات استان تا پایان سال به ۸۰۰ میلیون دلار برسد. 

استاندار قزوین همچنین با اشاره به جذب ۴۵۱ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان پس از برجام، گفت: در تلاش هستیم برای اجرای طرح های مختلف در استان همچون احداث نیروگاه، از سرمایه گذاری خارجی استفاده کنیم. 

در این نشست نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از خدمات دولت، هر یک در سخنانی مشکلات اصلی استان را تشریح و به بیان دغدغه های خود برای حل مشکلات و توسعه استان قزوین پرداختند. 

منبع: ایرنا

پااین نوشتار///