آرمان شهر؛ نخستین نشست شورای گفت و گوی دولت و جوانان در استان قزوین با حضور سجاد سالک مدیر کل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، فرمانداران استان، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و جوانان استان در سالن استانداری قزوین سالن اجتماعات مرحوم مسعود امامی برگزار شد.

محمد نورمحمدی در این نشست اظهار کرد: مانع نخستی که وجود دارد این است که بزرگترها و ساختار اداری از جوانان می ترسند که نزدیک مدیران شود.

وی افزود: گام اول این است که  فرمانداران شهرستان مشاوران امور جوانان را معرفی کنند و بازوهای اجرایی نیز داشته باشند .

مشاور امور جوانان استاندار قزوین ادامه داد: مسئولان استقرار ستادی داشته باشند و مشاوران جوان را معرفی کنند .

نورمحمدی اضافه کرد: فرمانداران طی این ابلاغ، مشاوران جوان را معرفی کنند. ما مجمع مشاوران جوان استان را تشکیل خواهیم داد که طی ابلاغ استاندار قزوین، فرد مذکور باید فاقد شغل اداری باشد.

وی با بیان اینکه حداکثر سن مشاوران جوان باید  35 سال باشد، تصریح کرد: ویژگی مشاوران جوان این است که جوانان و همراهی و همسویی با دولت تدبیر و امید باشد و ما ملاک های او را با دفتر استاندار چک کرده تا مدیران دستگاه های اجرایی از  حالت رفع تکلیف در بیایند و مجمع را تشکیل دهیم.

این مسئول بیان کرد: طرح هیات اندیشه ورز جوان در زمان شاهرخی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین مطرح و هم اکنون این طرح در همدان اجرایی شده و این طرح با اجازه استاندار قزوین تصمیم گرفته‌ایم که در استان قزوین اجرایی شود.

نورمحمدی افزود: در این طرح باید در قالب 5 کارگروه فعالیت داشته باشد؛ شورای گفت و گو دولت و جوانان تلاش بر این است که سه ساختار تعریف شود و از وجود جوانان بهره‌گیری کنیم.

 وی ادامه داد: این طرح قطعا نواقصی خواهد داشت و همراهی و تخصص و تعهد در ادامه راه لازم است.

 این مقام مسئول تصریح کرد: جوانگرایی در حد یک شعار از سوی مسئولین باقی مانده است و وارد چگونگی نمی شوند و ابهامات جدی دارد که لازم است ساختارهای نیمه رسمی تعریف کنیم.

منبع: ایلنا

پایان نوشتار///