آرمان شهر؛ منوچهر حبیبی در مراسم رونمایی از ۳۵ محصول واحدهای فنآور پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین که چهارشنبه شب در محل این پارک برگزار شد اظهارداشت: پژوهش کار راحتی نیست و گاهی باید از همه چیز خود گذشت تا کاری به ثمر برسد.

وی افزود: کارهای تحقیقی و پژوهشی هم زمان و هم حوصله می خواهد و از ظرافت و پیچیدگی خاصی دارد که باید از سوی دولت حمایت شوند تا انگیزه بیشتری برای کار داشته باشند.

معاون اقتصادی استانداری اظهارداشت: برای تولید محصولات دانش بنیان نیازمند حمایت هستیم و اگر از نظر مالی نتوانیم حق مطلب را ادا کنیم باید حمایت معنوی را جدی بگیریم.

وی اظهارداشت: مسئولان باید قدردان پژوهشگران و محققان باشند زیرا این افراد موجب عزت و افتخار کشورند و در اعتلای کشور نقش آفرین هستند.

حبیبی تصریح کرد: در کشورمان همانند شهریاری ها زیاد داریم اما باید هم آنها را شناسایی و هم حمایت کنیم و به گونه ای رفتار شود تا کسانی که خاک را به نظر کیمیا می کنند مورد تکریم قرار گیرند.

وی اضافه کرد: تبدیل علم به تکنولوژی کار پژوهشگران است و هر کاری که پشتوانه پژوهشی دارد معمولا با ریسک کمتری مواجه است.

معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت:پژوهش حلقه اتصال دانشگاه به دستگاههای اجرایی است وامروز به دانشگاه های کارآفرین نیاز داریم تا خلاء موجود برطرف شود.

حبیبی تصریح کرد: مدیران باید به پژوهشگران اعتماد کنند و نگاه آنها به هر فعالیتی که پشتوانه تحقیق دارد متفاوت باشد.

هنوز موضوع پژوهش میان مدیران جا نیفتاده است

معاون اقتصادی استانداری قزوین با انتقای از بی توجهی مدیران به موضوع پژوهش یادآورشد: هنوز بحث پژوهش میان ما مدیران جا نیفتاده و میزان اندک اعتبارات پژوهشی نشان می دهد مدیران ما به این موضوع توجه و باور نداشته اند.

وی اظهارداشت:باید فضایی ایجاد کنیم تا هر کس از هر کجا با هر ایده ای اگر صاحب دانشی هست بتواند با آغوش باز و حمایت مسئولان روبرو شود تا ایده اش را عملیاتی کند.

فریدونی رئیس مرکز رشد جامع پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین هم گزارشی از محصولات رونمایی شده ارائه کرد.
منبع: مهر – قزوین

 

 

 

پایان نوشتار///