آرمان شهر؛ استاندار قزوین در جریان بازدید از واحدهای تولیدی استان از شرکت صنایع هفت الماس بازدید کرد و بر حل مشکلات این واحد تولیدی در آینده نزدیک تأکید نمود.

ایزدپناه مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره این شرکت بزرگ صنعتی که در زمینه تولید ورق‌های فولادی و گالوانیزه با ظرفیت اسمی ۲۷۶ هزار تن در سال و ۷۳۰ نفر کارگر درحال فعالیت است؛ در نشستی با استاندار قزوین و هیئت همراه با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده خواستار ورود استاندار به موضوع شد.

وی ضمن تقدیر از همراهی همه نهادها و مجموعه شرکت خدمات‌رسان در استان، عمده مشکلات در حوزه صنایع استان را در سطح ملی عنوان و اظهار کرد: تعامل و همکاری لازم در استان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و این مجموعه فراهم است و عمده مشکلات باید در سطح کلان حل و فصل شود.

وی با تقدیر از عملکرد گمرک استان از استاندار خواست با توجه انتخاب این واحد در سال‌های متمادی به عنوان واحد صادرکننده نمونه، بررسی محموله‌های صادراتی و وارداتی این مجموعه در مسیر سبز مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به طرح توسعه این واحد صنعتی در تأمین ورق‌های رنگی مورد نیاز در صنعت لوازم خانگی در کشور، از استاندار خواست تا ترتیبی اتخاذ دهد تا اراضی مورد نیاز با توجه به کاربری کشاورزی به نرخ مناسب در اختیار این واحد قرار گیرد.

ایزدپناه خاطرنشان کرد: این اراضی کشاورزی است و به‌واسطه حضور شرکت نباید قیمت این اراضی برای توسعه، صنعتی محاسبه شود.

در ادامه استاندار قزوین با بیان این مطلب که تولیدکنندگان در این شرایط اقتصادی، افسران و سربازان خط مقدم مبارزه با دشمنان هستند، افزود: باید مدیران در سازمان‌ها و دستگاه‌ها خود را پشتیبان و حامی واقعی تولیدکنندگان بدانند.

هدایت‌الله جمالی‌پور گفت: در شرایط اقتصادی که تنها اتکای دولت به دریافت مالیات است؛ مدیران باید خود را وام‌دار صنایع و تولید بدانند.

وی  افزود: مدیران باید در این شرایط اقتصادی، پشتیبان خوبی برای صنایع باشند و به این باور برسند که حیات آن‌ها در گرو حیات صنایع و واحدهای تولیدی است و اقدامات آن‌ها در آینده اثر خود را نشان خواهد داد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید درک جدی ایجاد شود که اگر به بخش خصوصی کمک می‌کنیم در کلان به اقتصاد ملی و منفعت عمومی کمک شده است و اثر آن در جامعه مشاهده خواهد شد.

جمالی‌پور ادامه داد: باید در این شرایط از تولید و صنعت حمایت کنیم؛ چون هرچقدر ساختار دولت کوچکتر شده و به بخش خصوصی دامنه فعالیت بیشری داده شود، گام‌های بلندی برای توسعه کشور برداشته خواهد شد.

استاندار قزوین اضافه کرد: گسترش بیش از اندازه دولت، در حقیقت نابودکردن اقتصاد ملی است و هرچقدر دولت کوچک، سیاستگذار و مطالعه‌گر باشد، صنعتگر نیز با سرعت بیشتری به تولید و سودآوری خواهد رسید.

وی در ادامه با انتقاد از طولانی شدن روند پاسخ‌گویی به نامه‌ها و استعلامات بخش خصوصی در دستگاه‌ها، افزود: گاهی اوقات اگر به بخش خصوصی کاری نداشته باشیم و مانع آن‌ها نباشیم، در واقع به صنایع کمک کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را نباید برای پاسخگویی به یک یا ۲ نامه درخواست، ماه‌ها معطل نگاه داریم.

استاندار قزوین تأکید کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی، ستادی فرماندهی است و دستورات آن برای همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.

استاندار با تاکید بر حل مشکلات شرکت هفت الماس در اسرع وقت خواستار ورود جدی مسئولان ذیربط برای حل موضوعات مطرح شده در این جلسه شد.

در پایان این مراسم استاندار به همراه هیئت همراه متشکل از فرماندار و مدیران شهرستان البرز و مدیران گمرک و محیط زیست از این مجموعه بزرگ و طرح توسعه آن بازدید کرد.

پایان نوشتار///