آرمان شهر؛ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان  با اشاره به تجمع کارگران سد بالاخانلو در مقابل استانداری قزوین و گزارش میدانی خبرگزاری فارس اظهار کرد: شرایط به آن صورتی که پیمانکار توضیح داده نیست.

 وی افزود: میزان اعتباری که در سال ۹۷ به این شرکت تعلق گرفته مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

 پویا با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد از این اعتبار چهار و نیم میلیاردی تأمین و پرداخت شده است، عنوان کرد: همچنین از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان قزوین نیز مبلغ ۵ میلیارد تومان به ما تخصیص داده شد.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: مسؤولان امر اذعان کرده‌اند که این اعتبار ۵ میلیارد تومانی تا پایان هفته جاری به شرکت آب منطقه‌ای قزوین پرداخت می‌شود.

 وی تصریح کرد: همچنین مقرر شده تا حدود ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات توازن ملی به این شرکت تخصیص داده شود.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین بیان کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم معین شده تا این مبالغ به استان قزوین ابلاغ شود این در حالی است که تا پایان هفته جاری اعتبارات به طور کامل تأمین خواهد شد.

 پویا با اشاره به تجمع کارگران سد بالاخانلو در مقابل استانداری قزوین خاطرنشان کرد: در طی چند سال اخیر تمام پرداخت‌های ما به صورت اسناد خزانه و اوراق مشارکت بوده است و به همین سبب وقتی پیمانکار اذعان می‌کند که نقدینگی به‌صورت کامل وجود ندارد، کارگران موضوع را درست متوجه نشده و به این ترتیب پیگیر حقوق خود شدند.

اگر پیمانکار مدیریت قوی داشت کارگران تجمع نمی‌کردند

 وی افزود: اگر پیمانکار مدیریت قوی‌تری داشت به هیچ عنوان این اتفاق نمی‌افتاد که کارگران سد بالاخانلو مقابل استانداری قزوین تجمع کنند، چرا که این اسناد به سرعت نقد می‌شوند و جای نگرانی وجود ندارد.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: سد بالاخانلو تاکنون حدود ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال ۹۸ نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

 پویا تصریح کرد: این سد برای بهره‌برداری ۳۸ میلیون مترمکعب آب و تأمین آب شرب ۵ شهر و ۳۶ روستا ساخته شده است.

 وی خاطرنشان کرد: شهرهای بوئین‌زهرا، سگز آباد، دانسفهان، شال و اسفرورین ۵ شهری هستند که این سد، آب شرب آنها را تأمین می‌کند.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز کارگران نیز حق دارند که حقوق خود را مطالبه کنند اما این انتظار را از پیمانکاران نیز داریم که با یک مدیریت قوی سعی در بهبود اوضاع داشته باشند نه اینکه آرامش کارگران را برهم زده و موجب تشنج در سطح جامعه شوند.

به این گزارش، کارگران پروژه سد بالاخانلو تاکنون دوبار جهت پیگیری دریافت حقوق عقب افتاده و مطالبات خود به استانداری قزوین مراجعه کرده‌اند، این در حالی است که پیمانکاران پروژه علت عقب افتادگی ۹ ماهه حقوق آن‌ها را عدم تحقق مطالبات و بودجه پروژه عنوان کرده بودند.

منبع: فارس

پایان نوشتار///