آرمان شهر؛ سیده منیره قوامی در برنامه شب‌های فیروزه‌ای که به مناسبت هفته فرهنگی قزوین در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدالسلطنه برگزار شد،افزود: معرفی فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری این شهر به شهروندان قزوینی و گردشگران داخلی و خارجی از مهمترین اهداف برنامه‌های این هفته است.

وی با بیان اینکه هفته فرهنگی قزوین با تجلیل از آیت‌اله تاکندی که از مفاخر مذهبی شهر هستند، آغاز شد، بیان کرد: سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر قزوین، خوشنویسی دو سالانه و جشنواره ملی شعر طنز ادبی و فارسی از دیگر برنامه‌های این هفته بود.

قوامی با بیان اینکه قزوین را می‌توان با گرمابه‌های قدیمی توصیف کرد که با معماری زیبایی طراحی و ساخته شدند، گفت: گرمابه‌ها گنیجینه‌هایی هستند که در دل این شهر پنهان شده‌اند و دیدن آنها برای انسان لذت‌بخش است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: قزوین ۵۰ سال پایتخت ایران بوده که این انتخاب به دلیل ویژگی‌ها و ظرفیت‌های خاص این شهر بوده است.

وی اظهار کرد: تاریخ شهر قزوین هویت و تمدنی خاصی به این شهر داده است که باید آن را حفظ کرد و سپس به مردم دنیا معرفی کنیم.

این عضو شورا گفت: گردشگران به قزوین سفر کنند و از آثار فراوان تاریخی، مذهبی و طبیعی آن دیدن نمایند و لذت ببرند.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: اندیشممندان و نخبگانی که در قزوین متولد شدند آثار فاخری از خود به جا گذاشتند که باید به همه علاقمندان و گردشگران معرفی و شناسانده شود.

منبع: پایگاه خبری شهرداری قزوین

پایان نوشتار///