آرمان شهر؛ علیرضا خزائلی در گفت‌وگو اظهار کرد: مرمت مقبره رئیس‌المجاهدین شهرستان آبیک در دستور کار میراث فرهنگی استان قرار دارد و در اعتبارات امسال پیش‌بینی شده که نهایت تلاش و تسریع برای مرمت و راه‌اندازی این بنا توسط رئیس میراث فرهنگی این شهرستان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای سال‌های آینده هم مرمت مقبره رئیس‌المجاهدین شهرستان آبیک پادار در برنامه های بازسازی قرار دارد، اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی با مالکان این بنای تاریخی بتوانیم آن را در شأن و جایگاه خود قرار داده تا به ظرفیت مهم گردشگری شهرستان آبیک تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به حمام تاریخی روستای زیاران شهرستان آبیک افزود: طبق رایزنی با مسئولان شهرستان آبیک و انجام توافقاتی، در اسرع وقت در قالب محورهای فعالیت در حوزه گردشگری و صنایع دستی این حمام تاریخی اقدام لازم صورت می‎‌گیرد.

افزایش ظرفیت‌های اقامتی در زیاران

خزائلی ادامه داد: برنامه اولیه برای حمام تاریخی روستای زیاران فروشگاه عرضه صنایع دستی و نمایشگاه‌های صنایع دستی است که علاوه بر رونق این روستا و عرضه محصولات صنایع دستی صنعتگران شهرستان آبیک، بنای تاریخی‌حفظ شده و برای حضور گردشگر تاثیرگذار خواهد بود.

وی به جاذبه‌های طبیعی روستای زیاران از جمله رودخانه این روستا اشاره و اضافه کرد: امیدواریم با صدور مجوزهایی در آینده، ظرفیت‌های اقامتی زیاران را با کمک سایر دستگاه‌ها افزایش دهیم.

این مسئول با اشاره به تعریض محور زیاران تصریح کرد: تحقق این مهم، زیرساخت‌ها و شرایط مناسب‌تری برای ساکنان زیاران و میهمانانی که وارد این روستا می‌شوند را فراهم می‌کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین افزود: ظرفیت‌های روستای زیاران خیلی بیشتر از زیرساخت‌های فعلی است که امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌های مناسب‌تری را در آینده نزدیک در این روستا فراهم کنیم.

منبع: ایلنا

پایان نوشتار///