آرمان شهر؛ محمد وکیلی‌ها در مراسم تجلیل ازنام‌آوران فرهنگ و هنر که به مناسبت هفته فرهنگی قزوین در سالن اجتماعات علوم پزشکی قزوین برگزار شد،افزود:قزوین شهر ستاره‌پرور است و هنرمندان بی‌شماری را پرورش داده که نام آنها به دلیل آثار فاخری که دارند، همچنان در سطح ملی و بین‌المللی می‌درخشد.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری که در شهر قزوین وجود دارد نیازمند مدیریت فرهنگی قوی هستیم تا از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه در مسایل مختلف جامعه کرد.

وکیلی‌ها افزود: قزوین به لحاظ فرهنگی و هنری دارای۴ مکتب غنی در خوشنویسی، نگارگری،موسیقی و فقهاست که باید این مقوله‌ها به مردم معرفی شود.

نماینده هنرمندان استان قزوین گفت: مسوولان جایگاه فرهنگ و هنر قزوین را فراتر از سایر شهرها بدانند زیرا هنرمندان به نام و صاحب اثر در این شهر زندگی می‌کنند.

وی اظهار کرد: هنرمندان ارزشمندی در شهر قزوین است ولی آنها از نداشتن یک سالن موسیقی، تعزیه و تئاتر رنج می‌برند و مکانی برای به نمایش گذاشتن آثار خود ندارند که امیدواریم در آینده سالنی با هدف نمایش گذاشتن آثار هنری در شان و منزلت آنها ساخته شود.

وکیلی‌ها بیان کرد: یکی از مهمترین رسالت‌های صدا و سیما معرفی هنرمندان فرهیخته و ارزشمند قزوین به آحاد جامعه‌ست که تاکنون در این خصوص گام‌های جدی برداشته نشده و باید در این راستا مسوولان اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: پایگاه خبررسانی شهرداری قزوین

پایان نوشتار///