آرمان شهر؛ حمید زینالی اظهار کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی ویژه ایام ماه رمضان امسال در ۴ محور هماهنگی بین بخشی، برنامه عملیاتی، برنامه نظارتی و اطلاع رسانی انجام می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین افزود: پس از انجام اقداماتی جهت هماهنگی بین بخشی، در زمینه برنامه عملیاتی کنترل و نظارت بهداشتی اقداماتی نظیر سازماندهی اکیپ‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی در استان و ادارات دامپزشکی تابعه و تجهیز آنها به امکانات مورد نیاز در تمام ایام اجرای طرح از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ و در دو شیفت کاری پیش بینی شده است.

زینالی نظارت برمراکز توزیع و عرضه، خودروهای ویژه حمل، کشتارگاه، سردخانه، کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی و سایر موارد را از اماکن تحت پوشش طرح برشمرد.

وی ادامه داد: وظایف یاد شده به صورت مستمر و براساس شیوه نامه نظارتی در طی سال به نحو مناسب و به منظور حفظ سلامت و صیانت از حقوق مصرف کنندگان صورت می‌گیرد و نقش بسزایی نیز در پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال از غذا دارد.

زینالی در پایان از عموم مردم خواست: در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی مرتبط با دامپزشکی مراتب را با از طریق شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۱۲ و یا با ارسال پیامک به ۵۰۰۰۱۵۱۲، اطلاع رسانی کنند.

منبع: مهر

پایان نوشتار///