آرمان شهر؛ مدیرکل دامپزشکی قزوین گفت: اگرچه تب کریمه کنگو به عنوان بیماری مشترک بین انسان و دام در سایر استان های کشور با تلفات جانی همراه بوده، اما تاکنون هیچ نوع ابتلایی از این بیماری در استان گزارش نشده است.

حمید زینالی رروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه دامداری ها و مراکز عرضه توزیع فرآورده های دامی در خطر ابتلا به این بیماری هستند، اضافه کرد: هرکجا که دام و کنه وجود داشته باشد، خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو وجود دارد.

وی با بیان اینکه این بیماری در دام های آلوده هیچ علائمی از خود نشان نمی دهد، اظهار داشت: به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری دام ها سمپاشی شده و لاشه های گوشت نیز بعد از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در دمای بین ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد قرار می گیرند.

زینالی عامل اصلی و مهم بیماری تب کریمه کنگو را کنه‌های آلوده عنوان کرد و گفت: هرگونه گزش از سوی کنه ها و له کردن آنها خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد که توصیه شده از کشتن کنه ها با دست خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی قزوین خاطرنشان کرد: برای بهره برداران حوزه دامی، قصاب ها، کارکنان دامداری و کسانی با دام در ارتباط هستند کلاس های آموزشی برگزار شده تا نسبت به رعایت موارد ایمنی دقت کنند.

زینالی یادآور شد: شهروندان باید در خصوص کشتار دام در منازل و محیط های خصوصی دقت کنند تا از خطر ابتلا به بیماری مصون باشند.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار////