آرمان شهر؛ هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، ورکشاپ طراحی پوستر با موضوع «رونق تولید» به‌عنوان شعار راهبردی سال ۹۸ با حضور هنرمندان در نگارخانه مهر قزوین برگزار شد.
فرشته زارعی مسئول حوزه هنرهای تجسمی حوزه هنری قزوین، در حاشیه برگزاری این ورکشاپ به خبرنگار ایسنا گفت: این ورکشاپ به‌صورت یک کارگاه یک‌روزه از ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی با محوریت شعار سال ۹۸ یعنی «رونق تولید» برگزار شد که در آن دانشجویان و هنرمندان جوان رشته گرافیک آثار خود را خلق کردند.
وی افزود: در این ورکشاپ هنرمندان قزوینی اقدام به طراحی پوستر به‌صورت دیجیتال و دستی کرده که تلاش می‌شود طرح‌های هنرمندان به‌صورت نمایشگاهی و در فضای مجازی به نمایش گذاشته شود.
زارعی تصریح کرد: در کنار برگزاری این ورکشاپ ها از جوانان هنرمند برای حضور در این کارگاه‌ها دعوت می‌شود چرا که استعدادیابی از جمله اهداف این ورکشاپ ها محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: بعد از اعلام فراخوان، دانشجویان رشته گرافیک دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان از جمله دانشگاه‌های میرعماد، کار و دارالفنون نسبت به حضور خود در این کارگاه ثبت‌نام و در آن حضور یافته‌اند.
مسئول حوزه هنرهای تجسمی حوزه هنری قزوین با بیان اینکه «محمد برین» از هنرمندان قزوینی داور این ورکشاپ خواهد بود، اعلام کرد: نفرات برتر این ورکشاپ در روز سه‌شنبه هم‌زمان با اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی معرفی و جوایز نفرات اول تا  سوم به آن‌ها اهدا خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری ورکشاپی برای ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در سال گذشته عنوان کرد: در سال جاری به دنبال آن هستیم در کنار کارگاه‌های کاریکاتور و تصویرسازی، کارگاه گرافیک نیز در حوزه هنری قزوین راه‌اندازی شود.
زارعی تأکید کرد: در طی سال جاری تلاش می‌شود شعار راهبردی «رونق تولید» در تمام کارگاه‌های حوزه هنری مورد توجه جدی قرار بگیرد.
مسئول حوزه هنرهای تجسمی حوزه هنری قزوین در پایان اظهار کرد: هنر یکی از بهترین ابزارها برای تبیین موضوعات مختلف است و حتی می‌توان گفت ابزاری بهتر از آن وجود ندارد.
منبع: ایسنا
پایان نوشتار///