آرمان شهر؛ مهسا سیدقوامی – مراسم آیین تحلیف شورای پنجم شهر قزوین، روز چهارشنبه مورخ یکم شهریور ماه ۹۶ در صحن علنی شورا با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

* انتخابات بدون مشکل برگزار شد

در ابتدای آیین تحلیف فرماندار قزوین با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در دو شهر قزوین و اقبالیه الکترونیکی بود افزود: بیش از ۷ هزار نفر برای اجرا، بازرسی و امنیت انتخابات شرکت کرده بودند.

«سید علی موسوی» ادامه داد: ۱۵روز مانور انتخاباتی برای آشنایی با انتخابات الکترونیک در اقبالیه و قزوین اجرا شد که قزوین در این مانور انتخاباتی که به صورت پایلوت، رتبه سوم را در کشور کسب کرد. البته ناگفته نماند که ۲۲ هزار نفر در این مانور شرکت داشتند.

وی تاکید کرد: در قزوین به غیر از یک شعبه که به مشکل برخورده بود و آرای آن به صورت دستی شمرده می‌شد، سایر ۳۷۰ شعبه با گذشت ۱۷ دقیقه پس از اتمام انتخابات نتایج را اعلام کردند.

 

* موضوع گردشگری بیشتر مورد توجه قرار بگیرد

معاون فنی و عمرانی استاندار قزوین در آیین آغاز به کار شورای پنجم به برقراری فضای آرام و صمیمانه در شورای شهر اشاره کرد و گفت: این موضوع به روان‌تر شدن و بهبود امور کمک می‌کند چرا که با مصاحبه پای تریبونی خارج از شورا مشکل حل نمی‌شود. می‌توان با تعامل وخرد جمعی کارها و مشکلات را راحت‌تر حل نمود.

«علی فرخزاد» اضافه کرد: شهر قزوین نمادی از تمام شهرهای استان است و هر اقدامی که در شهر رخ می‌دهد، الگوی سایر شهرها می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: موضوع گردشگری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه در نوروز سال ۹۶ شاهد افزایش گردشگر در قزوین بودیم.

 

* فصیحی رامندی با کسب دو رای از ریاست شورا بازماند

در ادامه مراسم آیین تحلیف «حکمت الله داودی» با کسب ۷ رأی کرسی ریاست شورای پنجم را از آن خود کرد. «فرج‌الله فصیحی رامندی»، عضو اصولگرای شورای شهر، با ذکر این موضوع که می‌داند از ۳۶ ساعت قبل ریاست شورا انتخاب شده است، آخرین تلاش خود را برای نگه‌داشتن کرسی ریاست انجام داد و برای ریاست شورای پنجم اعلام آمادگی نمود.

«زهرا یوسفی» با کسب ۸ رأی به‌عنوان نایب‌رئیس شورای پنجم منصوب شد و «سعید دقیقی» و «مهدیه‌السادات قافله‌باشی» با دریافت اکثریت آرا به ترتیب به عنوان منشی اول و سخنگوی شورای پنجم شهر قزوین منصوب شدند.

«سیده منیره قوامی» با کسب ۶ رأی و «مهدی عبدالرزاقی» با کسب ۷ رأی به‌عنوان نماینده شورای شهر در شهرستان به مدت ۴ سال انتخاب شدند. در ادامه «احد چگینی» که تمایل فراوانی برای شرکت در این رأی‌گیری نشان می‌داد با کسب ۳ رأی از منصوب شدن به عنوان نماینده شورای شهر قزوین در شهرستان بازماند.

در مراسم آیین تحلیف در حالی که عبدالرزاقی، «علی صفری» را به عنوان سرپرست برای شهرداری معرفی می‌کرد، احد چگینی نیز با قاطعیت «سید تقی مجابی» معاونت مالی و اداری شهرداری را برای گرفتن این پست معرفی نمود و در ادامه علی صفری با دریافت رأی تمام افراد لیست امید به عنوان سرپرست شهرداری قزوین منصوب شد و مجابی با دریافت ۲ رأی از نشستن بر این کرسی بازماند.

با این حال در این مراسم با اتحاد منتخبان لیست امید تمام کرسی‌های هیئت رئیسه از آن اصلاح‌طلبان شد و اصولگرایان از کرسی‌های ریاست خداحافظی کردند.

خبرنگار: مهسا سیدقوامی – آرمان شهر

 

 

 

پایان نوشتار///