آرمان شهر؛ هدایت الله جمالی‌پور روز شنبه در دومین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد،  افزود:ایران مملو از ظرفیت‌های متنوع و هویت بخش است و تاریخ این کشور و ارزش‌های آن هردو در کنار هم می‌تواند ظرفیت بزرگی را برای تقویت هویت در کودکان ایجاد کند.
وی اضافه کرد: ایران دارای تمدن بسیار کهنی در دنیا است که با ورود اسلام، ظرفیت‌های غنی دیگری به ارزش‌ها و ظرفیت‌های این سرزمین اضافه شد.
جمالی پور با تاکید بر پرداختن به هویت به ویژه در کودکان، افزود: یکی از ستون‌های مهم برای پرداختن به این موضوع، آموزش و پرورش است تا جایی که توسعه بدون توجه به آن امکان‌پذیر نیست و اگر نقش خود را به خوبی ایفا کند با سرعت بیشتری به جایگاه واقعی در جهان خواهیم رسید.
استاندار با بیان اینکه همایش‌هایی مانند هویت کودکان ایرانی- اسلامی ظرفیت ارزشمندی برای تغییر و اصلاح رویکردها در این زمینه است، گفت: اسلام، دین ارزش‌ها، همکاری و وحدت و انسجام است و راه بهتر زیستن را به ما یاد می‌دهد و ما می توانیم با برداشت صحیح از  این ارزش‌ها، ناهنجاری‌ها را اصلاح کنیم به شرطی که عناصر هویت تقویت شود.
استاندار افزود: بخش زیادی از انرژی ما صرف مسایلی می‌شود که به خاطر بی توجهی به ارزش‌ها اتفاق افتاده است و قطعا با تقویت هویت به ویژه در کودکان می‌توان برای رفع این مشکل اقدام کرد.
همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی به مدت ۲ روز در قزوین برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///