آرمان شهر؛ عبدالمحمد زاهدی در این باره اظهار کرد: اگر می‌خواهیم برای مشکلات فرهنگیٰ آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های جامعه درمانی اثرگذار و دائمی پیدا کنیم باید به کتاب مراجعه دوباره داشته باشیم.

وی افزود: سالهاست که دنیا به اهمیت این مسئله پی برده است و با این شیوه برای درمان مشکلات فرهنگی اقدام کرده اما در ایران متأسفانه هنوز در مباحثی نظیر سرانه کتابخوانی با مشکل مواجه هستیم.

استاندار قزوین عنوان کرد: عدم دسترسی آسان به کتابٰ افزایش قیمت کتاب‌ها و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه اگرچه از دلایل ایجاد فاصله بین مردم و کتاب است اما کتاب خوب در همین شرایط هم می‌تواند برای مردم جذابیت داشته باشد.

زاهدی به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور اشاره کرد و گفت: همین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از پر مخاطب ترین جشنواره‌های کتابخوانی در کشور مطرح است که در همین شرایط ذکر شده توانسته است بیش از ۲۷ هزار نفر را فقط در استان قزوین جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از منابع معتبر و تأیید شده در گروه‌های سنی مختلفٰ در دسترس قرار دادن کتاب در بستر اینترنت و موضوع محوری مناسب این جشنواره سبب شده تا علاقمندان زیادی هر ساله برای شرکت در آن اعلام تمایل کنند.

استاندار قزوین افزود: این جشنواره می‌تواند به عنوان یک جشنواره فرهنگی و هنری معتبر در کشور مطرح و به عنوان الگو مورد توجه سایر برگزار کنندگان جشنواره‌های فرهنگی قرار گیرد.

زاهدی عنوان کرد: به هر حال کتابخوانی نیاز امروز جامعه ماست و باید با روش‌هایی نظیر برگزاری همین جشنواره‌ها به دنبال راهی برای اشتی دوباره مردم با کتاب باشیم.

منبع: مهر

پایان نوشتار///