آرمان شهر؛ پنجمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌ساز شهر تاکستان با رویکرد «افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز» روز گذشته در تاکستان برگزار شد.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان در مجلس شورای اسلامی مشارکت در مدرسه‌سازی را معامله با خداوند دانست و گفت: تجربه نشان داده است که بدون مشارکت آحاد مردم هیچ دولتی نمی‌تواند در توسعه موفق باشد، کسانی که در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت خیرخواهانه دارند نه از افراد ثروتمند بلکه متدینینی هستند که با مدرسه‌سازی در ثواب علما و انبیاء شریک می‌شوند.

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین این نشست بیان کرد: برگزاری چنین مراسمی در مناطق چهارده‌گانه آموزش‌وپرورش موجب تقویت و مشارکت آحاد مردم و ایجاد مسئولیت فردی و جمعی در امر مدرسه‌سازی می‌شود.

وی افزود: کسانی که در این امر خیرخواهانه گام برمی‌دارند به‌خوبی جایگاه و اهمیت امر خطیر تعلیم و تربیت را دریافته‌اند و به‌نوعی به بینش و معرفت الهی رسیده‌اند که این ارتقاء سطح بینش و نگرش، منجر به انفاق بخشی از اموال آنان در راه مدرسه‌سازی می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین با اشاره به اینکه نیروی انسانی یکی از مؤلفه‌های تعلیم و تربیت در نظام آموزش‌وپرورش است، خاطرنشان کرد: از دیگر مؤلفه‌ها می‌توان به فضای آموزشی اشاره کرد که زمینه استقرار نهاد فرهنگی و اجتماعی و تعلیم و تربیت را ایجاد می‌کند.

رحمانی ادامه داد: آموزش‌وپرورش به‌عنوان کانون تربیتی و آموزشی و درمانگاه دردهای جامعه است و اگر مشکلات در این نهاد پرمخاطب و عظیم مرتفع شود به توسعه فرهنگی و آموزش به معنای مطلق دست خواهیم یافت.

علی‌اصغر طاهرخانی رئیس ادارهٔ آموزش‌وپرورش شهرستان تاکستان و عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز با اشاره به تاریخچه و عملکرد مجمع خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان تاکستان از سال ۱۳۹۳، با همت جمعی از خیرین و نیک اندیشان در جهت ایجاد بستر تعالی و ترقی علمی و اخلاقی فرزندان و آینده‌سازان این سرزمین فعالیت می‌کند و تاکنون توانسته است پنج جشنواره با همکاری فرهنگیان و خیرین مدرسه‌ساز در سطح شهرستان و دیگر بخش‌های آن برگزار کند.

وی ضمن تشکر از اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان تاکستان، بررسی و مطالعه نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی فضاهای آموزشی، سرویس‌های بهداشتی مدارس و محوطه‌سازی و حصارکشی و کمک به تعمیرات و تجهیزات مدارس، پیگیری تعهدات خیرین در جشنواره‌ها و برگزاری جلسات با مدیران عامل شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی به‌منظور جذب مشارکت شرکت‌ها و نهادها در امور مدرسه‌سازی را ازجمله وظایف این مجمع را شناسایی و جذب مشارکت خیرین در امر مدرسه‌سازی و مدرسه یاری برشمرد.

منبع: ایسنا
پایان نوشتار///