آرمان شهر؛ «واله غلامی» در همایش نومعلمان و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان قزوین که امروز (یکشنبه ۱۹ خرداد) در سالن اجتماعات شهید رجایی قزوین برگزار شد، بیان کرد: امروز دانشگاه فرهنگیان مزین به حضور نومعلمان است و  این نشست به منظور تعامل مستمر دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه برای بهره گیری هر چه بیشتر از خلاقیت ها و مشارکت های نومعلمان در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های آینده دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش برگزار شده است.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان قزوین ادامه داد: نومعلمان وقتی وارد مدارس می شوند ناخودآگاه در فرهنگ غالب مدارس ما غرق شده و با به کارگیری رویکردهای سنتی و ناکارآمد به تدریس و سنجش فراگیران می پردازند.

وی تأکید کرد: برای جلوگیری از این امر دانشگاه فرهنگیان با تعامل با آموزش و پروش تصمیم گرفته است برای به روز رسانی دانش معلمان و تعالی مستمر با آنها، نشست های هم اندیشی مستمر با دانش آموختگان خود را برگزار کند.

غلامی اعلام کرد: تعالی مستمر لازمه معلمی است و یادگیری مادام العمر موجبات توسعه مهارت های معلمی و صلاحیت های حرفه ای را در نومعلمان فراهم می کند و آنها را به معلمانی توانمند مبدل می سازد.

وی با اشاره به ویژگی معلمان توانمند خاطر نشان کرد: معلم توانمند قدرت نقد خود و دیگران را دارد، مسائل کلاس خود را کشف کرده، برای حل انها راه حل یافته و با اجرای آنها مسائل را حل می کند و قدرت تصمیم گیری در لحظه را داراست.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان قزوین یادآور شد: ان شاالله با تداوم برگزاری این نشست ها گامی در مسیر کیفی سازی آموزش و پرورش برداریم.

گفتنی است در ادامه این همایش کارگاه های علمی و آموزشی برای نومعلمان شرکت کننده در این مراسم برگزار شد.

منبع: شبستان

پایان نوشتار///