آرمان شهر؛ علی پرزحمت روز سه شنبه در نشستی که با حضور اصحاب رسانه استان قزوین با موضوع بیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین
برگزار شد اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران اگرچه در سال های فعالیت خود مشکلات و تنگناهای زیادی به خود دیده است ولی رشد و شکوفایی همواره در آن قابل رویت است و در حوزه صنعت، معدن و تجارت به خصوص در استان قزوین به خوبی می توان ثمرات و پیشرفت های انقلاب را مشاهده کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در کنار همه برکاتی که برای مردم به ارمغان آورد رشد در عرصه صنعت را نیز با تلاش صنعتگران و فعالین داخلی ایجاد کرد، چرا که قبل از انقلاب اسلامی تنها ۱۶ هزار نفر در ۱۰۰ واحد صنعتی در قزوین در حال فعالیت بودند که امروز این رقم به ۱۴۵ هزار اشتغال رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: اگر امروز قزوین به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل شده است به جهت حمایت های انقلاب اسلامی و تلاش های دلسوزانه صنعتگران استان است، و رسیدن به رتبه اول تولید محصولات سلولوزی و شیشه دارویی، رتبه سوم در تولید لوازم خانگی و رتبه ۴ تولیدات کاشی و سرامیک در قزوین شاهدی بر این مدعاست.

پر زحمت افزود: همچنین امروز صنعتگران استان قزوین توانسته اند رتبه ۴ کشوری در تولیدات نساجی و رتبه ۵ در عرصه تولیدات فولادی و رتبه ششم تولید قطعات خودرو در کشور باشند.

وی همچنین از حضور پر رنگ سرمایه گذاران خارجی در استان خبر دادو تاکید کرد: ۶۰۰ پروژه با ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار توسط سرمایه گذاران خارجی در قزوین در حال اجرایی شدن است که نزدیک به ۲۰ هزار نفر اشتغالزایی برای استان به همراه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین همچنین با اشاره به فعالیت اصناف در قزوین گفت: امروز اصناف استان قدرتمند، هدفمند و برنامه ریزی شده به فعالیت خود در قزوین می پردازند و حضور ۳۸ هزار اصناف در قزوین و رشد ۹۰ درصدی آن به نسبت قبل از انقلاب نوید دهنده روند رو به رشد در این عرصه در قزوین است.

پر زحمت خاطرنشان کرد: فعالیت معادن در قزوین نیز پس از انقلاب اسلامی به اوج خود رسیده است و از ۷۰ معدن به ۵۷۰ مجوز و پروانه بهره برداری رسیده ایم، و با تاسیس سازمان حمایت از مصرف کننده از ابتدای امسال ۱۱ هزار واحد صنفی، صنعتی و کشاورزی ما مورد بازرسی قرار گرفتند.

وی در بخش پایانی سخنان خود از تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در قزوین خبر داد و اظهار داشت: تمام قد در کنار تولید کنندگان استان ایستاده ایم و برای رفع موانع و مشکلاتی که بر سر راه تولید آن ها قرار دارد در تلاشیم.

منبع: مهر
پایان نوشتار///