آرمان شهر؛ مجید اسماعیلی صبح یکشنبه در جلسه ساماندهی پلاک گذاری ماشینهای کشاورزی که فاطمه خمسه رییس سازمان جهادکشاورزی استان و اعضا برگزار شد اظهار کرد: در راستای اصلاح نظام توزیع سوخت و فرآورده های نفتی؛ مالکین خودروهای کشاورزی بایستی نسبت به پلاک گذاری ماشین های کشاورزی خود اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر مجموعا ۹ هزار و ۹۶۲ دستگاه ماشین کشاورزی در سطح استان وجود دارد که از این میزان ۹ هزار ۸۱۲ دستگاه تراکتور، ۸۳ دستگاه کمباین و ۶۸ دستگاه چاپر  است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : از سال ۹۲ تاکنون یک هزار و ۸۳۸ دستگاه در سطح استان پلاک گذاری و ۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه نیز توسط شرکت های خودرو ساز کشاورزی پلاک گذاری شده که جمعا چهار هزار و ۱۳۸ دستگاه حدود ۴۲ درصد ماشین آلات کشاورزی استان پلاک گذاری شده است.

 اسماعیلی اضافه کرد :   در حال حاضر حدود ۵ هزار ۸۲۸ هنوز اقدام به پلاک گإاری ماشین آلات خود نکرده اند.

وی؛ بیمه خودروهای کشاورزی را از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه دانست و گفت : با توجه به قیمت و هزینه ها؛ بیمه برای کشاورزان بصورت اقساط انجام شود تا کشاورزان رغیبت و تمایل بیشتری برای انجام این کار داشته باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد : تمام اطلاعات ماشین آلات کشاورزی استان در سامانه؛ جمع آوری شده است.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: وضعیت استان در طرح پلاک گذاری ماشین آلات کشاورزی مناسب است ولی باید تلاش بیشتری برای تکمیل این طرح انجام داد.

منبع: مهر

پایان نوشتار///