آرمان شهر؛ به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری، مرتضی علیخانی در این نشست اظهار داشت: سال گذشته ۲۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی وارد استان شد و در سه ماه نخست امسال نیز ۳۴۳ هزار دلار سرمایه گذاری مصوب صورت گرفت که بیش از یک میلیون دلار آن وارد استان شد.
این مسئول گفت: سهم استان قزوین از تولیدات ناخالص کشور یک و هفت دهم درصد است و یک شهر صنعتی، ۱۵ شهرک و ناحیه و سه هزار و ۹۴۹ واحد صنعتی دارد.
وی اضافه کرد: وجود یک هزار و ۲۹۰ نوع محصول در استان قزوین از جمله مواد شیمیایی، شوینده، لوازم خانگی، قطعات خودرو و کاشی و سرامیک ظرفیتی است که می‌توان از آن برای اجرای طرح‌های مشترک سرمایه گذاری با روس‌ها به کار گرفت.
‌علیخانی بیان کرد: استقرار اولین تولیدکننده چرخ خیاطی، بزرگترین تولید کننده مخازن سی ان جی کشور و داشتن جایگاه اول در تولید شیشه دارویی و رتبه سوم در تولید صنایع سرامیک و کاشی موقعیت صنعتی استان را بالا برده است.
‌مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: وجود یک هزار و ۲۰۰ هکتار مزارع کشاورزی و ۷۱ هزار هکتار باغ از ظرفیت‌های کشاورزی استان است که در این عرصه نیز می‌توان همکاری‌های مشترک را با سرمایه گذاران بررسی کرد.
‌علیخانی افزود: استان قزوین در زمینه گردشگری هم هزار و ۳۰۰ اثر تاریخی ثبت شده دارد و با پیش بینی ۹۹ عنوان فرصت سرمایه گذاری ظرفیت‌های خوبی برای روس‌ها فراهم شده است.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///