آرمان شهر؛ مهدی عبوری روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین که با حضور جمعی از مدیران استانی در محل اداره راه قزوین برگزار شد، اظهار کرد:  توسعه شبکه حمل و نقلی از سیاست های وزارتخانه است.

وی افزود: طرح ابرار اقدام برای راه های اولویت دار روستایی از کارهای مهمی است که سیاست وزارتخانه است که در این راستا پنج هزار کیلومتر راه روستایی را احداث و نوسازی و بهسازی خواهیم کرد.

عبوری بیان کرد: شاید اتصال بخش راه روستایی مشکلاتی داشته باشد اما باید از ظرفیت راه برای توسعه شبکه راهها بخوبی استفاده شود.

طرح های احداث مسکن در کشور عملیاتی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: در حوزه تولید مسکن در ۱۰ استان کشور ۴۰۰ هزار واحد احداث خواهد شد و بزودی ثبت نام آغاز می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر ساخت ۱۸۰ هزار واحد آغاز شده است و از ۱۸ آبان در استان هایی که پیشتاز هستند در شناسایی زمین، دریافت مجوز و آماده سازی فراخوان می شود که امیدواریم در استان قزوین نیز ۹ هزار ۸۰۰ واحد درفاز بعدی آغاز شود.

عبوری با بیان اینکه با هم گرایی می توان به دستاوردهای خوبی رسید، افزود: قزوین به عنوان کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و راه آهن قزوین‌ رشت و آزاد راه قزوین، ساوه و بوئین زهرا اتفاق بسیار خوبی در این کریدور به حساب می‌آید.

وی یادآور شد: در توسعه حمل و نقل ریلی طرح های مهمی اجرا شد و افتتاح راه آهن قزوین به رشت و آغاز دو خطه شدن راه آهن قزوین به زنجان تحول خوبی را ایجاد خواهد کرد.

عبوری اظهار کرد: اگر قرار است اتکا ما به نفت قطع شود ما نیز باید سیاست خود را در وزارت راه در همین راستا تعریف کنیم تا به نتیجه برسیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: طری تی او دی از کارهای مهم در توسعه استان است که در کنار ایستگاه قدیمی راه آهن قرار است ظرفیت های خوبی در امور تجاری، گردشگری، اقتصادی، درمانی و رفاهی شکل بگیرد.  

وی تصریح کرد: امروز که استخدام محدود شده باید به کمک بخش خصوصی به رفع بیکاری کمک کنیم و  قزوین با این همه توانمندی و ظرفیت صنعتی گردشگری  نباید بیکار داشته باشد بلکه می توان اشتغال بهتری ایجاد کرد.

عبوری گفت: برای احداث جاده و راه و امور زیربنایی نباید محیط زیست و باغستان نابود شود. پروژه عمرانی که پیوست زیست محیطی نداشته باشد نباید اجرا شود و در این دوره مدیران راه و شهرسازی باید یک حرف را بزنند و از  میراث ارزشمند کشور صیانت کنند.

وی بیان کرد: استان قزوین شرایط ویژه ای دارد، اگر باغستان سنتی از شش هزار و ۵۰۰ هکتار به دو هزار و ۵۰۰ هکتار رسیده ما هم مقصر هستیم و باید جبران کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شایسته گزینی، توجه به معیشت کارمندان، تعامل با دستگاه های ناظر و صیانت از سرمایه انسانی بادی در اولویت قرار گیرد و هیچ نیرویی از خارج استان استفاده نکنید و از مدیران بومی بهره مند شوید.

وی اظهار کرد: مدیرکل جدید از اساتید مجرب دانشگاه و مدیر باتجربه است و در معماری و شهرسازی صاحب اندیشه است و می تواند در قزوین مفید واقع شود و با حمایت استاندار و نمایندگان بتواند کارهای ارزنده ای انجام دهد.  

وی یادآور شد: باید از هیاهوی سیاسی خارج شویم و دنبال کار و تلاش و ایجاد اشتغال باشیم.  

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات سه ساله مسعود حق لطفی مدیر سابق،  ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد.

مبارک قدم مسئولیت مدیرکلی راه و شهرسازی استانهای آذربایجان غربی و گلستان را در کارنامه خود دارد.

منبع: مهر

پایان نوشتار///