جامعه » خانواده
کد خبر : 23715
شنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

هزار قلم تجهیزات توانبخشی به معلولان قزوین اختصاص یافت

بیش از هزار قلم لوازم و تجهیزات توانبخشی به معلولان تحت پوشش اداره کل بهزیستی قزوین اختصاص یافت.

هزار قلم تجهیزات توانبخشی به معلولان قزوین اختصاص یافت

آرمان شهر؛ مدیر کل بهزیستی استان قزوین روز شنبه با بیان اینکه تهیه و تامین وسائل کمک توانبخشی یکی از مهم ترین خدمات حوزه توانبخشی بهزیستی است گفت: با توجه به شرایط سنگین اقتصادی و تحریم های موجود در چهار ماهه اول امسال ۲۲۹ معلول از وسایل کمک توانبخشی بهزیستی بهره مند شدند.  


علیرضا وارثی افزود: بهزیستی بر اساس دستورالعملهای جاری خود پس از مطالعه و بررسی نیازهای افراد معلول در گروههای مختلف و طی فرآیندی  در کمیته های تخصصی اقدام به تامین و توزیع وسایل و تجهیزات کمکی توانبخشی موجود می کند.


وی اضافه کرد:در سه ماهه نخست سال جاری انواع وسایل کمک توانبخشی از جمله ویلچر بزرگسال تمام ارتوپدی، ویلچرحمام، تشک مواج سلولی و حبابی، تشک روی ویلچر، سمعک، باطری سمعک، واکر، انواع عصا و توالت فرنگی پرتابل و وسایل بهداشتی به افراد دارای معلولیت واجد شرایط و خانواده های آنان تحویل شد.


وارثی ادامه داد:در حال حاضر مشخصات ۳۱هزار و ۵۶۰  معلول  دارای پرونده در سامانه بهزیستی ثبت شده است که  از این تعداد ۱۹ هزار و۵۸۲ نفر مستمری بگیر سازمان هستند.


وی اظهار داشت: تعداد ۷۶ مرکز غیر دولتی اعم از روزانه، شبانه روزی، ویزیت در منزل و مرکز مراقبت در منزل و مجتمع خدمات بهزیستی در حوزه توانبخشی وجود دارد که هشت هزار و شصت معلول  از خدمات این مراکز بهره مند هستند.


مدیر کل بهزیستی قزوین افزود: از تعداد کل معلولان ۴۲۵ نفر معلول ضایعه نخاعی هستند که به این افراد خدمات ویژه شامل ارائه خدمات توانپزشکی، حق پرستاری و سایر خدمات مددکاری ارائه می شود.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///