آرمان شهر؛ سیروس صارمی روز یکشنبه با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگاران گفت: پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون فرآورده های تولیدی در کمیته های  علائم  برگزار شده در  تیر  ماه با  صدور ۱۱ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری برای فرآورده های قند کله شکسته با نام های تجاری دیدنیها و اوان، آب آشامیدینی با نام تجاری تاگانوش، همبرگر ۳۰درصد گوشت قرمز با نام تجاری مایان، کنسرو ماهی تن در روغن با نام تجاری ریبوتا و دانه حجیم شده غلات با نام تجاری پفیلا  در صنعت غذایی و کشا. رزی، بتن آماده در صنعت ساختمان، دستمال کاغذی و کاغذ توالت با نام تجاری سپید آذر  در صنعت بسته بندی و سلولزی و روغن دنده ساده با نام تجاری اکسپرس در صنعت موافقت شد.

مدیرکل استاندارد قزوین همچنین افزود: در این مدت ۱۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد به علت عدم احراز شرایط لازم جهت تمدید پروانه و همچنین اتمام زمان تعلیق پروانه، ابطال شد.

مدیر کل استاندارد قزوین تاکید کرد: از آنجا که استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در کمیته های علائم برگزار شده  نمایندگان اتاق بازرگانی،  خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور دارند.

منبع: ایلنا

پایان نوشتار///