آرمان شهر؛ حمیدرضا خانپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمده اقلام صادراتی مواد شیمیایی، شوینده ها، کشمش، نایلون، نایلکس،منسوجات،انواع کابل برق و کپسول های CNG بوده است.
وی، کشورهای انگلستان،روسیه،لهستان،ازبکستان،تاجیکستان،هلند،رومانی،کویت،عمان، قطر، جمهوری آذربایجان،چین،گرجستان،هند،ترکیه،قرقیزستان،پاکستان،تایلند،عراق،قزاقزستان،افغانستان،امارات،ترکمنستان را مقصد کالاهای صادراتی این واحدهای صنعتی عنوان کرد.
این مسئول همچنین گفت: در راستای توسعه صادرات غیرنفتی که از برنامه های مهم دولت است، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اجرای برنامه های حمایتی مانند توسعه خوشه های صادراتی،ایجاد کنسرسیوم های صادراتی و حمایت از شرکت های مدیریت صادرات(emc) سعی در بهبود صادرات واحدهای تولیدی دارد.
وی یادآور شد: توسعه بازارهای نوظهور صادراتی در این مقطع زمانی بیش از پیش ضرورت دارد و باید تحریم های اعمال شده علیه کشور را باید نوعی فرصت بدانیم که ما را از وابستگی به درآمدهای نفتی نجات می دهد.
خانپور گفت: اقتصاد کشور باید به سمت گسترش و تحکیم روابط اقتصادی، سرمایه‌گذاری و تولید مشترک با همسایگان و دنیای بیرون حرکت کند و لازمه این کار حضور قوی محصولات ایرانی در بازارهای نوظهور است که می تواند اقتصاد کشورمان را شکوفا کند.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی، پرداخت ۵۰ درصد از هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و تورهای صنعتی و تجاری خارجی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال به ازای هر نفر، پرداخت بیش از ۷۰ درصد از هزینه‌های آموزش مدیران بازرگانی و فروش شرکت‌ها و آشناسازی آنها با بازارهای بین‌المللی، را در برنامه‌های حمایتی این شرکت از صادرکنندگان عنوان کرد.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///