آرمان شهر؛ فاطمه اشدری روز پنجشنبه  افزود: تاکنون برای ۴۶۲ تن از بیماران کلیوی این انجمن نیز عمل پیوند کلیه انجام شده است.
وی اضافه کرد: در مهرماه سال جاری برای ۹ بیمار در قزوین و ۲ بیمار در تاکستان پیوند کلیه انجام شده است.
اشدری ادامه داد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی قزوین در سال ۷۳ تشکیل شد و با ۲۳ سال سابقه به عنوان اولین نهاد خیریه در استان قزوین به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به خدمات این انجمن گفت: پرداخت هزینه رفت و آمد بیماران دیالیزی به مراکز دیالیز همراه با هزینه رفت و آمد بیماران مختلف کلیوی برای حضور در مطب متخصص، تهیه مواد غذایی به صورت غیر همگن، تهیه نوشت افزار در ابتدای سال تحصیلی و برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی از جمله خدمات این انجمن برای بیماران تحت پوشش است.
اشدری افزود: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی با کمک های مردم و خیران خدمات دیگری شامل پرداخت نصف یا کل هزینه فرانشیز دارویی بیماران دیالیزی، پرداخت قسمتی از هزینه های دارویی بیماران پیوندی، پرداخت هزینه های آزمایش خون، سونوگرافی، رادیوگرافی بیماران دیالیزی و پیوندی و حتی بیماران موردی را ارائه می کند.
وی ادام داد: کمک های مردمی و خیریه به این انجمن یا از طریق درگاه الکترونیکی در سایت انجمن و یا قبوض مالی مخصوص بیماران کلیوی که توسط یاوران انجمن در اختیار متقاضیان قرار می گیرد امکان پذیر است.
اشدری همچنین آبونه شدن افراد که ماهانه مبلغ دلخواه را به انجمن اهدا می کنند از دیگر راه های حمایت مادی از این انجمن عنوان کرد و گفت: شماره حساب ۶۱۳۸۷۲۹۱۶۶ و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۵۵۳۴۱۸۹۴ این انجمن نیز پذیرای دریافت وجوه واریزی شهروندان جهت کمک به هزینه های درمانی بیماران کلیوی و دیالیزی است.
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی قزوین گفت: شهروندان برای آشنایی بیشتر با مسایل مختلف مربوط به بیماری کلیوی می توانند با با مراجعه به این انجمن در جریان اطلاعات قرار گیرند و همچنین مشاوره پزشکی و تخصصی این انجمن نیز گره گشای مشکلات بسیاری از این بیماران و شهروندان خواهد بود.

منبع: ایرنا

پایان نوشتار///